Археологи випадково виявили дивну могилу, спосіб поховання небіжчиці в якій, породив чимало запитань.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

Дивну могилу виявили на Черкащині, в селі Легедзине.

За словами науковців, знахідка датується III–IV століттями нашої ери.

Втім увагу вчених привернув увагу спосіб захоронення, не притаманний тій епосі.

Популярні новини зараз

Олександр Усик на очах у Ломаченка розправився з Ентоні Джошуа: британець був у шоці весь поєдинок

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Українцям додадуть ще одну пенсію за станом здоров'я: юрист пояснив, хто увійшов до пільгової категорії

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

"Похована – віком до 25 років. Лежить обличчям донизу із заведеною за спину рукою. Звичний для того часу поховальний інвентар відсутній", – говорить співробітник Національного історичного музею 41-річний Сергій Діденко.

Таке дивне та нетрадиційне поховання свідчить про те, що жінка можливо була відьмою. Могила належить до епохи черняхівської культури, яка існувала у перших п'яти століттях нашої ери.

Раніше у Чернігові археологи натрапили на 7-ярусне християнське кладовище. Розкопали його в районі мису Єлецької гори. Там у ХІХ - на початку ХХ ст. знаходився оточений мурами монастирський сад.

Нагадаємо, сенсаційна знахідка перепише історію. На полях Ірландії виявили сліди стародавніх цивілізацій. Схоже вчені натрапили на ще один Стоунхендж, проте він знаходиться під землею.

Під фермерським полем в долині Бойне в Ірландії у буквальному сенсі "проступила" давня архітектурна конструкція. Вчені встановили, що вік артефакту складає близько п'яти тисяч років

Дивіться: Що знайшли археологи у гробниці Ісуса Христа

Як повідомляв Знай.ua, археологам, що проводили розкопки в Африці, вдалося знайти щось неймовірне. Дослідники розкопали гігантський саркофаг з чорного граніту. Хто був похований у стародавньому саркофазі, поки невідомо, проте вчені дали слово, що відповідь на це запитання світ отримає найближчим часом.

Також Знай.ua писав, що на північному сході Шотландії археологи виявили дошку для скандинавської настільної гри хнефатафл, яка нагадує шахи.

Знахідка була зроблена під час розкопок в Дирском абатстві, яке було засноване в 1219 році і існувало до XVI століття. Імовірно, абатство було побудовано на руїнах одного з найдавніших монастирів в Шотландії, який заснував ірландський місіонер Святий Колумба (521-563 рік).