Археологам, що проводили розкопки в Африці, вдалося знайти щось неймовірне. Дослідники розкопали гігантський саркофаг з чорного граніту. Про це повідомив місцевим виданням один з представників Верховної ради старожитностей Єгипту.

Хто був похований у стародавньому саркофазі, поки невідомо, проте вчені дали слово, що відповідь на це запитання світ отримає найближчим часом.

Дослідники також додали, що труну було знайдено в Олександрії (місто в дельті Нілу головний морський порт і друге за величиною місто Єгипту). Поховання відноситься до Птолемеевскому періоду в історії Стародавнього Єгипту, який тривав з 332 за 30 рік до нашої ери.

Саркофаг виявили при розкопках в районі Сиди Габер на глибині п'яти метрів.

Популярні новини зараз
Пенсії в Україні зростуть: хто отримає додаткові 2000 гривень Пенсіонери мають право на виплату в 13 тисяч гривень: як оформити підвищену пенсію Вимкніть ці прилади з розетки, як йдете з дому: правила, які не можна забувати В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла
Показати ще

Варто відзначити, що це один з найбільших саркофагів, знайдених в Олександрії: висота становить 185 сантиметрів, довжина — 265 і ширина – 165. Також фахівці встановили, що його ще жодного разу не розкривали і невідомо, хто знаходиться всередині. Разом із саркофагом знайшли голову з алебастру, яка, на думку археологів, зображала похованого в гробниці чоловіка.

Нагадаємо, у найдавнішій ступінчастою піраміді Джосера вчені помітили статую Озіріса - бога підземного світу і відродження. Вона перебувала у західного схилу кам'яної споруди.

Фахівці припускають, що статую божества створили в часи Імхотепа.

Відомості про знахідку поширив керівник Вищої ради у справах старовин Єгипту Мустафа Вазірі. Статую страшного бога виявили під час археологічних розкопок.

За словами фахівців, піраміди по своїй суті є склепами.

Разом з тим, дані конструкції вважаються вершиною світового похоронної архітектури. Гігантський храм Ра, таємничі Сфінкс і піраміда Хеопса поповнюють культурну скарбничку людства. Дані об'єкти пов'язують сучасність із минулим.

Археологи, побачили статую Осіріса, переконані, скульптуру зробили набагато пізніше того часу, коли жив Імхотеп. На думку вчених, жерці не просто так поклали зображення Осіріса в дане місце, а з метою зробити вічну зв'язок між богом загробного життя і воротами в рай - єгипетськими пірамідами.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в піраміді Хеопса археологи відкрили невідому раніше величезну область порожнечі. Дослідження ведуться, але поки що вчені навіть не розуміють, що може там ховатися - таємна гробниця або скарбниця, або взагалі нічого.