НАБУ затримало у Львові чотирьох співробітників компаній "Енергія-Новий Розділ", "Енергія-Новояворівськ" та "Енергія"за підозрою в заволодінні понад 300 мільйонів кубів газу "Нафтогазу" на суму близько 1,4 мільярда гривень. Про це зазначається в повідомленні прес-служби бюро.

Затриманим особам висунули підозру у привласненні державного майна в особливо великих розмірах та інших злочинів за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 366, ч. 3 ст. 209 КК України.

На даний момент зловмисникам обирають запобіжний захід.

Варто відзначити, що з єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими власниками всіх трьох компаній є народні депутати від БПП Ярослав і Богдан Дубневичи.

Детективи стверджують, що підприємства-власники Новояворівської і Новороздольской ТЕЦ (Львівська обл) протягом 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю у Нафтогазу природного газу для виробництва теплової енергії для населення.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Показати ще

"З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових", - заявили в НАБУ.

Крім того, вони додали, що понад 300 млн кубів газу Новояворовська і Новороздольська ТЕЦ отримали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Цей газ вони нібито використовували у своїй господарській діяльності для виробництва електрики, яке після продали ДП "Енергоринок" за ринковою ціною.

"Внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених у тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг). Таким чином, на думку детективів Бюро, ТЕЦ отримали надприбутки, порівнянні з розміром збитків, завданих НАК "Нафтогаз України" в результаті цієї "схеми", - сказано в повідомленні.

Також відомо,що брати Дубневичи виявилися лідерами серед українських політиків за кількістю задекларованих готівкових коштів. Богдан Дубневич задекларував 11,5 млн доларів, а його дружина Тетяна має 137,1 мільйонів гривень.

Ярослав Дубневич зберігає 8 мільйонів 230 тисяч доларів США, 2 млн 780 тисяч євро та 5 мільйонів гривень готівкових коштів.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вперше за багато років між монополістами технічного постачання "Укрзалізниці" братами Дубневичами і Кабінетом міністрів України зник конфлікт – представники двох груп домовилися про поділ фінансових потоків в обхід Міністерства інфраструктури.