Діти та гаджети у наш час стали неподільними, малеча й дня не може прожити без смартфона, ноутбука чи планшета. Як бути батькам у такій ситуації, аби вберегти здоров'я і одночасно – не забороняти занадто багато? Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Смартфони для дітей: що варто знати батькам?

Супрун радить звертати увагу на ті моменти, коли дитині техніка справді може стати у пригоді, але й одночасно зважати на вік. При цьому, ми самі повинні давати правильний приклад, користуватися смартфоном тільки коли потрібно зателефонувати, знайти важливу інформацію, але точно не перед сном чи під час обіду.

Чим раніше, тим краще

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Знайомити дитину із новими технологіями в ранньому віці можна, але робити це слід обдумано.

"Навчити дитину відповідально користуватися електронними пристроями – це один з обов'язків сучасних батьків, на рівні із вихованням культури читання та поясненням важливості вибору здорового раціону харчуватися. Тож ще перед тим, як попросить про смартфон, поговоріть з дитиною про технології, запитайте, що найбільше в них подобається та розкажіть, для чого ви використовуєте їх самі", - зазначає Супрун.

Кодекс правил

Складіть усний чи письмовий список, якому буде слідувати вся родина. Виділіть час, коли можна користуватися телефоном для розваг, а коли – для важливіших цілей, намагайтеся перевіряти, чи дотримується дитина правил, і не забувайте про них самі.

"Дізнайтеся, які пристрої та технології дозволяють використовувати у школі, де навчається ваша дитина. Батьки часто не знають, що робити, коли дитина стверджує, що їй потрібно користуватися ґаджетом для виконання домашньої роботи. Навіть якщо таке завдання здається сумнівним, наприклад, перегляд відео на YouTube, батьки не поспішають відбирати пристрій або просити дитину зробити перерву. Поспілкуйтеся з вчителями та запитайте про те, якими електронними пристроями діти користуються та як варто користуватися електронними пристроями вдома для виконання домашнього завдання", - додає в.о. міністра.

Повідомлення тільки за необхідності

Цілком виправдане бажання – дізнатися, як у дитини справи у школі. Але подумайте, що своїми смс ви відволікаєте від навчання. Слідкуйте за інтонацією, кожним словом, коли телефонуєте під час перерви, не змушуйте нервувати.

"Зважайте, що ці правила треба адаптовувати в кожному конкретному випадку. Всі діти індивідуальні - комусь треба нагадувати про обмеження користування ґаджетами, а хтось може ними взагалі не цікавитися. Крім того, з віком правила мають змінюватися", - підсумувала Супрун.

Дивіться: діти і смартфони

Нагадаємо, батькам порадили, як швидко та економно зібрати дитину до школи.

Як повідомляв Знай.ua, оприлюднено графік шкільних канікул на новий навчальний рік.

Також Знай.ua писав, Супрун дала українцям безцінну пораду.