В черговий раз українські пенсіонери отримали грошові виплати з затримкою. Крім того, ситуація обіцяє повторитися, адже проблема низьких доходів ПФУ залишається в силі.

Як повідомляє Obozrevatel, розрив між тим, що отримали в якості внесків, і тим, що витратили, компенсувала Державна казна. Головне джерело поповнення Пенсійного фонду - внесок з зарплат українців. Однак цих грошей бракує, тому з державного бюджету виділяють близько 140 млрд грн на рік на компенсацію дефіциту.

Пенсійна система в Україні працює за принципом так званої солідарності - коли гроші збираються з працюючих і відразу ж передаються пенсіонерам. Однак, як відомо, Україна переживає демографічну кризу - зараз співвідношення працюючих і пенсіонерів - практично 1: 1. Тобто соціальний внесок з однієї зарплати повинен забезпечувати як мінімум одного пенсіонера, повідомляє старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

На даний момент, середня пенсія в Україні - близько 2,6 тис. грн, а середня зарплата - близько 9 тис. Розмір внеску до Пенсійного фонду - 18,15%. Тобто, щоб ліквідувати дефіцит, але при цьому не перевищити пенсію, середня зарплата повинна складати 14,3 тис. Грн.

Популярні новини зараз

Переможниця "Євробачення" Кончіта Вурст змила весь макіяж і перетворилася на гарячого хлопчину: мужності додалося вмить

"Холостяка" Заливака запідозрили в пластиці, Анна Богдан поруч не врятувала: "Вставив імплант?"

Зірка "Вагітна в 16" трагічно пішла з життя, через 4 місяці після загибелі коханого: "Пам'ятайте і моліться..." 

Багатотонна фура відправила під воду понтонний міст: два села лишилися без жодного сполучення

Показати ще

Альтернативний варіант вирішення проблеми полягає в зміні співвідношення працюючих і пенсіонерів. Наприклад, можна вивести ринок зайнятості з тіні, змусити оформиться тих українців, які вже працюють і не платять внески, або ж платять внески тільки з частини зарплати.

Проблему останнім часом посилює і трудова міграція - їдуть працездатні українці, а от пенсіонери залишаються.

Нагадаємо, що влада України вирішила взяти в борг гроші для виплати пенсій українцям

Як повідомляв Знай.ua, стало відомо, що Пенсійний фонд затримує фінансування пенсій українцям. Про це повідомили у прес-службі українського національного поштового оператора - "Укрпошти".

Також Знай.ua писав про те, що для українських пенсіонерів уряд готує новий сюрприз. Після проведення реформи, з'являться нові правила: передбачається, що в Україні не вийде одночасно отримувати пенсію і працювати.