У травні 2017 року український президент Петро Порошенко указом обмежив доступ до "Вконтакті", "Однокласники", пошуковика "Яндекс" з його інструментами та поштовим сервісом "Mail.ru".

Дані сервіси, на думку влади є "основними виробниками антиукраїнського контенту".

А ось секретар РНБО Олександр Турчинов у свій час заявив, що дане рішення ініціювало СБУ. Про це пишуть українські ЗМІ.

На тлі інформаційного вибуху в черговий раз звучали ідеї створення української соцмережі, але гідної альтернативи так і не з'явилося. А вітчизняні провайдери інтернет-зв'язку, на чиї плечі накинули ярмо втілення заборони, залишилися без чіткого плану дій. Це триває й досі.

Популярні новини зараз
Російські спецслужби роблять все, щоб Україні не було чим воювати: погрожують розправою іноземним торговцям боєприпасами Путінський патріарх Гундяєв гепнувся просто під час служби на очах сотень людей На Максима Галкіна напали під час виступу через жарти про росію: артист показав обличчя в гематомах Олександр Алієв розніс в пух і прах Миколу Тищенка, який ховався на Закарпатті: "Чому ти обсир*єшся?"
Показати ще

За даними міжнародного агентства "We are social", на січень 2018 соцмережами користуються 29% жителів України - це 13000000 людей. З них до цих пір велика частина припадає на "Вконтакті" і "Однокласники".

У березні 2017 "Яндекс" та "Mail.ru" входили в п'ятірку найпопулярніших сайтів серед українських разом з Google, YouTube та VK. Тепер Google фактично став пошуковим монополістом, зсунувши "Яндекс" на 12-ту сходинку в рейтингу досліджень Kantar TNS. А Gmail.com та Ukr.net як поштові сервіси, посунули "Mail.ru" на 14-ту сходинку.

Зоряний час приросту аудиторії все ще триває для Facebook та Instagram.

З січня 2017 по січень 2018 року кількість користувачів соцмережі Facebook збільшилася на 71%, зараз там є 13000000 наших профайлів. Кількість користувачів Instagram зросла за рік на 16% й становить 7200000.

Отже, мільйони українців, незважаючи на заборону, все ще використовують російські соцмережі. Але як?

Блокування будь-якого сайту можна обійти за допомогою Virtual Private Network - віртуальна приватна мережа. VPN - це технологія, яка маскує реальну IP-адресу користувача своєю власною, шифрує всі дані та передає по захищеному тунелю, дозволяючи використовувати інтернет анонімно.

Існує безліч мереж VPN, їх можна встановити в браузері або завантажити на смартфон. Заборонити їх технологічно дуже складно - це майже як заборонити інтернет. А на місця закритих сервісів постійно приходять нові.

Як повідомляв портал "Знай.uа" російські інтернет-користувачі влаштували атаку на сервіс Google Maps з метою змінити інформацію про "Роскомнадзор".