За словами колишнього заступника голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України Святослава Протаса, українці ризикують власним життям через придбання неякісних і фальсифікованих медпрепаратів в аптеках. Про це повідомляє ГолосUA.

"Попит на лікарські засоби постійно зростає. Це пов'язано з рекламою фармацевтичних препаратів. Крім того, зараз масово з'являються екзотичні захворювання. У результаті виробники і недобросовісні підприємці вдаються до фальсифікації ліків та імунобіологічних препаратів", — вважає Протас.

Він уточнив, що багато лікарів вступають у корупційний зговір з аптеками і виписують ліки, які не принесуть користь пацієнту. За його словами, поки МОЗ буде торгувати ліками, і здійснювати закупівлі медикаментів, нічого не зміниться.

"Лікарні та МОЗ продовжать заробляти гроші на українцях корупційним шляхом. Поки ми не позбавимо систему охорони здоров'я від питання закупівель і не перекладемо цю функцію на організації, які не мають відношення до медицини, корупцію в фармбізнесі побороти не вдасться",- резюмував він.

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Зміна ціни на електроенергію: у НКРЕКП зробили заяву для споживачів Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося
Показати ще

Нагадаємо, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками ввела повну заборону на продаж і застосування популярного антибіотика на основі цефтріаксону — "Ауроксона".

Додамо, що за останні три роки проаналізували якість лікарських засобів, які продаються в аптеках. В Україні в цей час діяв мораторій на перевірку аптек, після відміни якого виявили фальшиві медичні препарати на прилавках.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла українцям, як захиститися від підробки в аптеці. В Україні, незважаючи на систему державного контролю, існує велика ймовірність придбати фальсифіковані лікарські засоби. Про це написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в Facebook.

"Підробка ліків – глобальна проблема. За даними ВООЗ за 2017 майже кожен десятий продукт медичного призначення в країнах з низьким і середнім рівнем доходу є некондиційним або фальсифікованим", - написала Супрун.