Черга в дитячі садки – це проблема, яка постає перед молодими батьками вже не перший рік. Багато хто говорить, що зараз потрапити в дитячий садок без хабара просто неможливо. Ну, а щоб потрапити в дитячий сад безкоштовно, потрібно записувати туди дитину мало не з народження. І дійсно, за офіційною статистикою, на 100 місць у дитсадку 123 дитини. Зовсім нещодавно, прем'єр повідомив, що до 2020 року ця проблема вирішиться. Тому, ми вирішили розповісти вам, як будуть вирішувати проблему переповнених дитячих садків, і що робити молодим батькам до 2020 року.

Статистика: чому не вистачає дитячих садків

Така ситуація з дитячими садками в Україні почала з'являтися після розвалу СРСР. У 1990 році їх було 24 тисячі, а до 2000 року залишилося на третину менше – 16 тисяч. До того ж, фахівці кажуть, що досить багато будівель, що призначені для садочків, використовуються не за призначенням, там часто люблять розміщувати управління охорони здоров'я та соціального захисту, служби у правах дітей, районні пенсійні фонди.
Якщо вірити державній службі статистики, то нині в Україні діє 15 тисяч дитячих садків, які розраховані на 1 млн 125 тис. дітей. Але, як виявилося, цього зовсім недостатньо. А з кожним роком ситуація стає все гірше і гірше.

Як намагалися вирішити проблему з дитячим садом

Рішення проблем з дитячими садами було досить спірним: створили електронну чергу, яка повинна полегшити неприємну процедуру запису дітей у садочки. Звичайно, це не допомогло, адже місць більше не стало, і дітей менше теж. До того ж, батьки скаржаться на постійні збої цього сайту. І останні півроку він дійсно не працює, і замість нього створено тимчасовий. Який так само працює з постійними збоями.

Популярні новини зараз

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Син Софії Ротару розповів про важку втрату, чорний день скорботи для сім'ї: "Спасибі тобі за все"

Переможниця "Євробачення" Кончіта Вурст змила весь макіяж і перетворилася на гарячого хлопчину: мужності додалося вмить

Двоє копів усамітнилися в туалеті, думаючи, що їх не бачать: попу жінки у формі не витримав умивальник

Показати ще

Як вирішити проблему з дитячими садами в Україні

Відповідь, звичайно ж, дуже проста – потрібно більше дитячих садків. Але, наприклад в 2016 році, їх побудували всього 10, що ніяк не вирішило цю проблему. Міністри кажуть, що виною всьому незаконні будівлі, на місці яких і можна було зробити нові сади.
Експерти сходяться на тому, що, щоб вирішити цю проблему, потрібно розробити комплексний підхід, посилити норми масової забудови, подбати про правильну інфраструктуру і задуматися про повернення усіх садочків, чиї приміщення колись були віддані в оренду.