В окупованому Росією Криму під Ялтою в четвер, 16 серпня, спалахнула нова велика пожежа в ущелині Уч-Кош.

Як повідомляється в Facebook на сторінці "МНС Криму", займання сталося близько 15:20. Загорівся ліс недалеко від попереднього місця пожежі.

"Загоряння сталося в важкодоступному скельному місці на гребені хребта, приблизно на площі від 300 до 500 кв. м. Також загоряння супроводжується сильним задимленням. Крім того, гасіння в ущелині ускладнюється сильним вітром", - написано в повідомленні.

Відзначається, що поки що загрози населеним пунктам немає. Пожежні планують взяти місце загоряння в кільце, щоб не допустити його поширення на велику територію до темної пори доби.

"Ялта. Горимо. Така ось стабільність", - написав у Twitter блогер RoksolanaToday&Крим, прикріпивши повідомлення місцевих жителів, які підтвердили, що нова НП сталася не в тому місці, де виникло перше масштабне займання.

Разом з тим варто відзначити, що в останні місяці посуха в окупованому Росією Криму все більше турбує екологів і агрономів. Так, кримський вчений Маргарита Литвиненко переконана, що Північний Крим просто приречений стати пустелею, якщо туди не буде надходити вода з українського Дніпра.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Російські "фахівці" вже розпочали роботи по вирішенню проблеми з величезною посухою. Зокрема, окупаційна влада зробила кадрові перестановки та розпочалось субсидіювання з федерального бюджету, які жодним чином не допоможуть з посухою на півострові.

Крім того російські вчені ще кілька років тому такі данні вважались фантастичними. Проте вже у 2018 році Крим отримав величезну проблему цілковитого висихання півострова.

Разом з тим окупаційна влада вже розпочала використовувати свої незрозумілі ідеї. Так, вони запропонували використовувати для зрошення полів очищені стічні води.

Однак для цього потрібні значні капіталовкладення, яких у кримчан зовсім немає. У свою чергу російській "владі" не вдалося побудувати такі споруди навіть у Балаклаві під Севастополем, хоча для цього виділяли кошти з Федеральної цільової програми. Що говорити про решту частини півострова.

На старих барометрах на шкалі зустрічається значення: "Велика Посуха". По всій імовірності, аннексирований півострів наближається до цієї позначки.

Крім того, русло найбільшої в Криму річки Біюк-Карсау вище Білогірського водосховища вже повністю висохла. Про це повідомила блогер Зарема Сеітаблаєва. Від посухи окупований півострів не рятують навіть проливні дощі.

Крим на "сухому пайку" - на які поля тепер тече вода з Дніпра

Нагадаємо, Крим стоїть на порозі тотальної катастрофи.

Як повідомляв "Знай.ua", окупанти перетворили Крим на екологічне жахіття.

Також "Знай.ua" писав, що в Криму назріла катастрофа величезних масштабів.