На сьогоднішній день відсутні які-небудь зловживання або інциденти, які могли б стати причиною для втрати Україною безвізового режиму з Європейським союзом. Про це повідомив Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоганнес Хан в ефірі Радіо НВ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, звіт Європейської комісії за грудень 2017 року демонструє наявність певних питань, що стосуються візової лібералізації. Разом з тим Хан зазначив, що Україна демонструє значний прогрес у цьому напрямку, однак існують певні ризики.
Єврокомісар підкреслив, що Україні необхідно докласти максимум зусиль для боротьби з однією з ключових проблем в країні - корупцією. Разом з тим, зазначає Хан, на сьогоднішній день немає ніяких ризиків для безвізового режиму з-за поведінки українців за кордоном.
До речі, нещодавно в Європейському Союзі заявили, що величезна кількість українських громадян використовують безвізовий режим не за призначенням. Зокрема, замість подорожей українці займаються пошуком роботи за кордоном.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Європа приготувала українцям "м'який варіант візового режиму". Європейський Союз вводить додаткову перевірку на своїх кордонах туристів, які прибули з безвізових країн. Законодавча база майже готова і швидше за все буде прийнята інститутами ЄС. Проект буде називатися Європейська інформаційна система авторизації подорожей (ETIAS).
Послуга обробки електронної заявки нерезидента ЄС буде коштувати 7 євро для осіб від 12 років і буде діяти 3 роки. Тому оформляти її кожен раз при в'їзді в ЄС не треба буде. У цій базі дані туриста будуть аналізуватися і звірятися з базою Інтерполу.
Планується також, що система запрацює в аеропортах і морських портах з 2021 року, а от перевірка при перетині кордону на землі залишиться класичною.
Це не виняткове рішення для українців, нові правила будуть поширюватися на всі 60 безвізових країн з ЄС. Але по суті це м'який варіант візового режиму. Таким чином у Брюсселі сподіваються поліпшити контроль біженців. Також це може стати проблемою для українських заробітчан, багато з яких працюють в ЄС, в'їжджаючи туди нібито з метою туризму.