Європейський Союз може ввести санкції проти України у разі непідписання міжнародної конвенції про оподаткування.

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, перадає Financial Club.

"Ми повинні до 28 червня підписати багатосторонню конвенцію про виконання заходів, які стосуються угод про оподаткування, це так званий MLI. Відповідне рішення було ухвалене Кабінетом міністрів ще у грудні минулого року. Я все ще чекаю повноважень, які дадуть мені можливість це підписати", - сказав він під час засідання уряду.

Конвенція передбачає скасування подвійного оподаткування. Підписати документ треба до 28 червня, його також необхідно ратифікувати. Це останній шанс долучитися до конвенції. Якщо цього не станеться, існує ризик запровадження санкцій проти України.

"Всі ми підтримуємо інвестклімат. Тому відповідні повноваження повинні бути надані мені для підписання цієї угоди. Ми повинні почати відповідні процедури", - додав Даниленко.

Варто відзначити, що раніше в Європейському Союзі почали розробляти нову контрольну систему ETIAS (Європейська система авторизації і інформації про подорож). Очікується, що сервіс буде автоматично перевіряти дані громадян, які подорожують по безвізу, відразу по декількох базах безпеки.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Фінальний варіант проекту, який затвердили в кінці квітня, передбачає, що люди, у яких немає громадянства Євросоюзу, повинні попередньо подавати заявку в режимі онлайн. Про це пише "Сегодня".

Голосування за проект Європарламент проведе в липні, і якщо все складеться вдало, то система офіційно почне працювати з 2021 року.

Реалізація проекту обійдеться Євросоюзу в 212 мільйонів євро, і це тільки на розробку сайту і мобільного додатку, а на щорічне обслуговування потрібно буде виділити додаткові 85 млн.

Перші три роки система працюватиме тільки для туристів, що прибувають до Європейського Союзу літаками і кораблями. А жителям чотирьох безвізових країн - Румунії, Болгарії, Хорватії та Кіпру - і зовсім не потрібно буде отримувати попередній дозвіл на поїздку.

При цьому європейці запевняють: для законослухняних українців проблем не буде.

"Переважна більшість заявників (як очікується, більше 95%) отримає позитивне рішення вже через кілька хвилин після оплати (7 євро на 3 роки), якщо не буде збігів з контрольними базами даних, контрольним списком ETIAS або порушень чітко визначених правил. З приблизно 5 % заявників, щодо яких буде виявлено збіг, 3-4%, як очікується, отримають позитивне рішення після перевірки даних", - відзначають в Єврокомісії.

За їх словами, система ETIAS - це не віза, адже українцям не доведеться збирати численні довідки, стояти черги до консульств і платити 35 євро збору.

"Попередня авторизація спростить перевірки на кордоні, забезпечить злагоджену оцінку ризиків і істотно зменшить кількість відмов у в'їзді на пунктах перетину кордону", - відзначили представники Європейської комісії.

В Євросоюзі українці додатково платитимуть за безвіз

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що стало відомо, які випробування чекають на українців у Європі.