Далай-лама один з найбільш відомих людей сучасності. Він є вже 14 перевтіленням духовного лідера буддистів усього світу - втіленням бодхісатви Авалокітешвари. Незважаючи на те, що він настільки відомий, і знайти людину, яка не чула цього імені, досить складно, все одно для багатьох він просто залишається одним з багатьох ченців, що живуть у горах. Тому, в честь Дня народження великого, ми хочемо розповісти найцікавіші факти про Далай-ламу.

Найцікавіші факти про Далай-ламу: топ 8

Далай-лама, Тензін Гьятсо, був народжений в селищі Такстер, 6 липня 1935 року. Він був п'ятою дитиною в родині.

Він був знайдений ченцями у віці двох років (після смерті Далай-лами 13). Щоб удостоїтися в тому, що дитина перевтілення їх духовного лідера, ченці провели кілька тестів. І вже в 4 роки хлопчик вступив на трон, а через два роки став ченцем.

Популярні новини зараз
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Хлопець ріс і проходив навчання в тибетському храмі, з величезною історією. Але, через агресивну політику Китаю щодо Тибету, йому довелося кілька років жити в Індії.

1989 рік Далай-лама був визнаний у всьому світі, і отримав Нобелівську премію Миру за його роботу по звільненню Тибету.

Медитація, садівництво, ремонт годинників – такі основні вчення великого буддиста.

Одне з головних бажань Далай-лами було відвідування Космічного Центру Джонсона. У 1979 році він майже поїхав туди, але в останні секунди йому довелося скасувати подорож.

Буш був першим президентом США, який публічно зустрівся з Далай-ламою. До нього всі зустрічі були закритими для публіки і преси, а розмови трималися в таємниці. І, незважаючи на те, що Китай був проти цього, бо не хотів визнавати Далай-ламу, президент Буш все таки зважився на таку зустріч.

"Якщо наука доведе, що Буддизм багато в чому помиляється, тоді Буддизм повинен змінитися. Я вважаю, що наука і буддизм повинні шукати правду разом" – одного разу сказав Далай-лама. І дійсно почути подібне від духовного лідера однієї з релігій дуже несподівано. Мало того, сам Далай-лама дуже часто відвідує різні наукові конференції і цікавиться новими технологіями.