Про це заявив духовний лідер буддистів Далай-лама XIV Тензін Г'яцо. Таку думку Далай-лама висловив перед своїми шанувальниками в Ризі, повідомляють РІА Новини.

"Сьогодні світові не вистачає співчуття і любові. У такі часи дуже важливо проводити уроки розвитку співчуття і любові, нам потрібні відповідні програми. Жінки від природи більш чутливі до страждання живих істот. Тому вони повинні зіграти активнішу роль в житті суспільства. Якщо Далай лама зможе надати велику користь людству, будучи жінкою, то звичайно, це можливо ", - сказав він у відповідь на питання його слухачів, чи можлива поява Далай-лами жіночої статі.

За його словами, в Тибеті століття тому виникла традиція лам-жінок, і серед махасидх Індії теж є жінки.

Далай-лама розповів також про своє бачення виникнення чоловічого лідерства в суспільстві.

"У минулому людей на планеті було менше, і вони все ділили між собою, не розмежовуючи на "своє" і "чуже". Але з часом, з появою сільського господарства, високих урожаїв, які могли викрасти, людям став необхідний лідер. Так виникла концепція лідерства. При цьому освіті не надавалося значення, домінувала фізична сила - чоловіки", - зазначив Гьяцо.

На його думку, це домінування поширилося і в лоні релігії, в тому числі в буддійській традиції: старшій черниці доведеться сидіти за молодим монахом.

"Але ось вступило в силу освіта - і надала нам рівні можливості. З'явилися жінки-лідери", - додав Далай-лама.

За його словами, вже в кінці цього року черниці вперше будуть здавати іспити на звання геше - доктора буддійської філософії.

"Багато хто з них вивчали буддійську філософію протягом 17-20 років", - резюмував духовний лідер.

Як повідомляв сайт Знай.ua, Далай-лама спародіював Трампа