Економічна криза, зростання цін, інфляція та захмарні тарифи на комунальні послуги – всім цим бідам України уряд та профільні міністерства знайшли просте, але не зовсім логічне пояснення: відтік "робочої сили" за кордон.

Проблема в заробітчанах?

Чиновники, напевно, забули, що саме трудові мігранти перераховують на батьківщину рекордні суми коштів, тим самим даючи шанс утриматися на плаву. На цьому наголосив на своїй сторінці у Facebook юрист, блогер Михайло Шнайдер.

Експерт навів в якості прикладу останній звіт прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та міністра соціальної політики Андрія Реви, котрі, опираючись на дані НБУ, зробили нібито невтішний висновок.

"Нарешті вони знайшли "винуватців" всіх наших бід. І це виявилися ... "заробітчани".Кілька днів тому був опублікований звіт Національного Банку України, де зазначено, що саме трудова міграція гальмує ріст економіки України, а також перешкоджає росту темпів виробництва і провокує зростання цін. Виявляється причина космічних цін на продукти, непідйомних тарифів, мізерних пенсій і зарплат, це українці, які працюють за кордоном", - написав він.

Популярні новини зараз
Вистачить на продукти й навіть комуналку: ПриватБанк нарахує клієнтам по 2500 грн кешбеку Всі дані передадуть до податкової: доведеться заплатити за кожен метр Нові правила передачі показників та оплати послуг: газовики попередили про зміни Потрібно бути готовими: що буде з курсом долара до літа
Показати ще

Шнайдер звернув увагу на те, що практично щороку саме заробітчани поповнюють бюджет країни мільйонними сумами, а звинувачувати їх у спробі подолати тотальну бідність та забезпечити свою родину – як мінімум, цинічно.

"Людей, які тяжко працюють на чужій землі, для того щоб прогодувати свої сім'ї, своїх дітей і батьків, призначили винними. Виявляється бездарне управління державою і страшна корупція тут абсолютно ні до чого, а в усьому винні українці, які знаходяться на заробітках. Це просто якась фантастика", - підсумував блогер.

Українці за кордоном: де працюють і скільки заробляють?

Ті ж самі звіти НБУ красномовно підтверджують, що за рахунок земляків, котрі гнуть спини у Чехії, Польщі, Канаді, США та навіть РФ ще бодай якось тримається бюджет та економіка.

Приміром, протягом січня-березня цього року українці перерахували з-за кордону додому 2 млрд 614 млн доларів - офіційними та неофіційними каналами. За весь минулий рік загальна сума становила 9 млрд 331 млн доларів. Такі дані наводить Національний банк України.

Скільки грошей перерахували українці з-за кордону: дані НБУ

Найбільші надходження - з Польщі: за 2017 рік звідти надійшло 3 млрд 116 млн доларів, а за перший квартал цього року - 865 млн доларів. Росія за надходженнями на другому місці: 1 млрд 359 млн доларів торік і 300 млн доларів за перший квартал 2018-го. Зі США торік перерахували 679 млн доларів, а за січень-березень цього року - 192 млн доларів.

Скільки грошей перерахували українці з-за кордону: дані НБУ

Більшість грошей українці перераховують із країн Євросоюзу, де перебувають на заробітках. Суми коштів звідти уп'ятеро більші, ніж із країн СНД: 1 млрд 640 млн доларів (ЄС) проти 340 млн доларів (СНД).

Скільки грошей перерахували українці з-за кордону: дані НБУ

Дивіться: Чому українці їдуть працювати до Польщі попри напружені відносини між країнами?

Нагадаємо, Польща кардинально змінить правила для заробітчан.

Як повідомляв Знай.ua, українські заробітчани перерахували на батьківщину рекордну суму.

Також Знай.ua писав, польські банки вигадали черговий спосіб заманити українців на роботу.