За словами керівника експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерини Криворученко, найбільш важко дається трудовим мігрантам розлука з сім'єю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку інформацію експерти отримали опитавши самих заробітчан.
Крім того, українці, які виїжджають за кордон, готові миритися з тим, що займають посади нижче за статусом, ніж на батьківщині. Разом з тим реальність така, що держава, в яке приїжджають українці, як правило, на стороні своїх громадян, а не гостей. "Ті, хто виїжджають за кордон, готові працювати не за фахом. Відсоток, частина людей готові працювати на значно нижчих посадах. Але треба розуміти, що в тій країні, куди ви виїжджаєте, там є свої громадяни, і держава, як правило, на стороні своїх громадян. Є, наприклад, такі країни, якщо ми не говоримо про найближчих сусідів, де за законодавством, наприклад, іноземний громадянин не може бути зайнятий в певних професійних сферах ", - заявила Криворученко.
Варто відзначити, що в Україні назріває справжній трудовий колапс. Відомо, що за статистикою Міністерства охорони здоров'я, в державних установах сьогодні не вистачає близько 40 тисяч лікарів.
У відомстві відразу ж заявили, що одною з головних причин нестачі працівників є масова трудова міграція. Крім того вірто зазначити, що така ж ситуація спостерігається і в інших галузях.
Разом з тим варто відзначити, що фінська сфера таксі страждає від нестачі кваліфікованої робочої сили. Столична компанія Taksi Helsinki заявила, що могла б негайно найняти кілька сотень нових водіїв.
Фірма Taksi Vantaa також підтверджує нестачу водіїв. Компанії, що пропонують послуги таксі в інших містах, також посилаються на брак робочих рук.
Виконавчий директор Taksi Vantaa Еса Ніссин заявив, що лібералізація ринку послуг таксі змусила багатьох водіїв припинити роботу, оскільки падіння заробітку виглядало невідворотним у зв'язку з виходом нових гравців на ринок.
Крім того варто зазначити, що раніше українцям пояснили, чому їх так чекають у Польщі. Так, 25 липня, спікер польського Сенату Станіслав Карчевський пояснив, за що Польща так цінує заробітчан з України. Здебільшого він упевнений, що українці поважають польські цінності. На питання, чому Польща не виконує зобов'язання по прийому біженців з Північної Африки і Близького Сходу у відповідності з вимогами ЄС, спікер Сенату традиційно нагадав "про мільйони українців", яких приймає країна.
"Чи знають критики, що за останні два роки в Польщу приїхало більше двох мільйонів українців? Багато політиків у ЄС цього не знають", — відповів Станіслав Карчевський.
Міграція українців до Польщі становить серйозну загрозу для української економіки
Нагадаємо, українці скупили рекордну кількість житла у сусідній країні.Як повідомляв "Знай.ua" українські заробітчани облюбували іншу країну ЄС.
Також "Знай.ua" писав, що ще одна країна ЄС прийняла українців із розкритими обіймами.