Поєднавши зусилля, Міністерство освіти і науки, Міністерство культури, а також Міністерство молоді та спорту планують нарешті звернути увагу на таку проблему, як цькування в школах.

Як повідомляє прес-служба Міносвіти, в планах - створити спеціальні тренінги для вчителів: саме педагог відповідає за атмосферу в колективі і 90% стосунків між учнями.

"Ми маємо багато напрацьованого методичного матеріалу, різноманітних розробок з антибулінгу, але тепер потрібно об’єднати зусилля кожного для того, щоб усе це належно застосовувати. Нашою метою є реально протидіяти такому явищу ще на початковому етапі в освітній сфері", - заявила Лариса Самсонова - глава директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН.Також програма тренінгів передбачає, що вчителі поглиблено вивчатимуть способи, за допомогою яких дітей простіше навчити толерантності, терпимості до оточуючих, а також виявляти ознаки насильства і агресії за допомогою підручників і всіляких лекцій.

Що таке буллінг?

Буллінг (від англ. Bully - хуліган, насильник) - це психологічний терор, побиття, цькування однієї людини іншою людиною або групою людей. Менш радикальні дії - мобінг - являє собою образи та непристойні жарти.

Популярні новини зараз
Масштабний збій у "ПриватБанку": нічого не працює, люди чекають Додати 3 ложки при поливі огірків: забудете про жовте і сухе листя Ваших дітей зупинятимуть на вулиці та відправлятимуть до ТЦК: юрист назвав наслідки нового закону Виплати 1200 та 2200 гривень: хто може розраховувати на підтримку від держави
Показати ще

Як розпізнати, що це саме буллінг:

  • Нерівність сил агресора і жертви
  • Насильство повторюється
  • Гостра емоційна реакція жертви

Найчастіше цькування відбувається в школах, де діти апатичні і розчаровані, а їхня потреба у визнанні і розумінні дорослих не заповнюється здоровим шляхом.Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Україні фіксується недостатню кількість загальноосвітніх шкіл, щоб забезпечити нормальні умови для всіх дітей. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України виступило з несподіваною ініціативою. Чиновники від освіти вивчають будівельні норми для того, щоб розміщувати в багатоповерхівках школи I-го ступеня (початкових шкіл, 1-4 класи). Такі школи повинні бути розраховані на невелику кількість дітей.