Поєднавши зусилля, Міністерство освіти і науки, Міністерство культури, а також Міністерство молоді та спорту планують нарешті звернути увагу на таку проблему, як цькування в школах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк повідомляє прес-служба Міносвіти, в планах - створити спеціальні тренінги для вчителів: саме педагог відповідає за атмосферу в колективі і 90% стосунків між учнями.
"Ми маємо багато напрацьованого методичного матеріалу, різноманітних розробок з антибулінгу, але тепер потрібно об’єднати зусилля кожного для того, щоб усе це належно застосовувати. Нашою метою є реально протидіяти такому явищу ще на початковому етапі в освітній сфері", - заявила Лариса Самсонова - глава директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН.
Також програма тренінгів передбачає, що вчителі поглиблено вивчатимуть способи, за допомогою яких дітей простіше навчити толерантності, терпимості до оточуючих, а також виявляти ознаки насильства і агресії за допомогою підручників і всіляких лекцій.
Що таке буллінг?
Буллінг (від англ. Bully - хуліган, насильник) - це психологічний терор, побиття, цькування однієї людини іншою людиною або групою людей. Менш радикальні дії - мобінг - являє собою образи та непристойні жарти.
Популярні новини заразПенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяцяПоказати ще
Як розпізнати, що це саме буллінг:
- Нерівність сил агресора і жертви
- Насильство повторюється
- Гостра емоційна реакція жертви
Найчастіше цькування відбувається в школах, де діти апатичні і розчаровані, а їхня потреба у визнанні і розумінні дорослих не заповнюється здоровим шляхом.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Україні фіксується недостатню кількість загальноосвітніх шкіл, щоб забезпечити нормальні умови для всіх дітей. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України виступило з несподіваною ініціативою. Чиновники від освіти вивчають будівельні норми для того, щоб розміщувати в багатоповерхівках школи I-го ступеня (початкових шкіл, 1-4 класи). Такі школи повинні бути розраховані на невелику кількість дітей.