Через масовий відплив працездатних українців у пошуках кращого життя до інших країн, компанії змушені тільки підвищенням заробітної плати повертати своїх колишніх співробітників.

Про це повідомляє "Обозреватель".

"Насправді на зміну українців поки не так багато бажаючих і динаміка така, що у нас теж скоро буде дефіцит кадрів. Уже зараз роботодавці нам розповідають про те, що вони підвищують рівень зарплати, щоб повернути свої кадри назад в Україну, тому що у них немає іншої можливості", - зазначила вона.

За її словами, це в першу чергу стосується висококваліфікованих працівників.

Популярні новини зараз
"Хлібний" зганьбився на всю країну: пенсіонерку, яка втратила будинок, виганяли з кафе у мороз 2000 грн під ялинку: ПриватБанк роздасть українцям гроші, як отримати Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок Без каші не залишимося: в Україні оновили ціни на соняшникову олію, гречку та курячі яйця
Показати ще

"Всі компанії цінують своїх висококваліфікованих фахівців і створюють їм цікаві умови праці. Це і соціальні гарантії, і можливість реалізації себе й сім'ї в цілому. Ну а в професіях низької та середньої кваліфікації такої тенденції не спостерігається. Бізнес не може собі цього дозволити", - пояснила Петрученко.

Також експерт спростувала твердження, що зараз спостерігається тенденція до повернення в Україну трудових мігрантів.

"Сказати, що українці активно повертаються не можна. Вони активно шукають нові шляхи, нові виходи, вони рухаються вперед, далі. Вони хочуть їхати в Німеччину, Британію, Фінляндію. Вони не повертаються, вони мігрують далі", - додала вона.

Польща підкинула додаткового головного болю українським заробітчанам

Чим тільки не намагаються "мотивувати" українців польські роботодавці – все, аби ті погоджувалися на понаднормовий день і невеликі гроші. І найгірше те, що левова частка заробітчан не бачить нічого страшного у таких пропозиціях. Можливо тому, що втрачати вже просто нема чого. Яскравий приклад на своїй сторінці у Facebook навів журналіст Євгеній Плинський. Він додав кілька оголошень з мільйонів тих, які ви щодня можете зустріти у мережі, ось такого зразка.

Дивіться: куди українцям вигідно їхати на заробітки

Як раніше повідомляв "Знай.ua", українців попередили про найбільші ризики роботи за кордоном.