З 1 травня 2018 року набуває чинності нова форма Декларації про доходи. За даними Міністерства соціальної політики України, зустрічаються чимало випадків, коли чоловік прописаний за однією адресою, а дружина та діти – за іншою.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПриміром, чоловік працює, дружина, скажімо, у декретній відпустці або взагалі не працює. Для таких родин передбачена можливість врахувати місце реєстрації дружини та дітей, перевірити, чи надавалася раніше субсидія, якщо прибутки чоловіка раніше не рахувалися державою, але близьких він все ж таки забезпечував.
Нова програма Мінсоцполітики
Водночас, на помешкання, де прописаний чоловік оформлювалася субсидію, виходячи з кількості не зареєстрованих, а фактично проживаючих осіб. Відповідно доходи такої людини не бралися до уваги для призначення допомогу ні там, ні тут.
Зміни у Декларації про доходи
З початку поточного місяця декларувати необхідно буде доходи всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.
Важливо! Соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
Податкова декларація
У Мінсоцполітики запевняють, що таким чином "держава реагує на соціальну несправедливість та турбується про воз’єднання українських сімей".
Що треба декларувати?
Дивіться: Як заповнити та подати декларацію про доходи 2018?
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні цього року зміняться умови нарахування трудового стажу та пенсійних виплат. З початку 2018-го українці можуть виходити на пенсію у різний вік: 60, 63 і 65 років. Стаж вираховують тоді, коли сума внесків до Пенсійного фонду не менше мінімального страхового внеску. Не дає жодних пільг і безперервність стажу, виключення – соціальні та медичні працівники. Деякі підприємства для утримання цінних кадрів за свій рахунок проводять виплати різних премій: кращий працівник, винагорода за вислугу років, додаткова відпустка тощо.