Це одне з найдавніших міст Хмельницької області. Там протікає відома річка Смотрич. Традиційно День Кам'янець-Подільського проходить на треті вихідні травня. І в 2017 році це було 20 число. Точного віку міста назвати ніхто не може, тому що існує як мінімум три версії його заснування.

День міста Кам'янець-Подільський: історія

Якщо вірити археологічним розкопкам, то виникнення міста було приблизно в 12-13 столітті. Воно було засноване як фортеця, яка мала важливе політичне і географічне значення. Мало того, Кам'янець-Подільськ був важливою точкою перетину як сухопутних, так і водних торговельних маршрутів.

Спочатку місто входило до складу Київської Русі, потім, з 13 століття було частиною Галицького-Волинського князівства. Пізніше було захоплене спочатку Литвою, а потім Польщею і татаро-монголами. Вже в 1463 році стало центром Подільського воєводства.

З цього моменту Кам'янець-Подільськ почав активно розвиватися, і вже до середини століття став одним з головних ремісничих центрів на Русі, стояв в ряду з такими містами як Київ і Львів.

Популярні новини зараз

Карантин забрав у Марічки Падалко останні сили: "Дається взнаки"

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Розійшлися? Ксенія Мішина видалила Олександра Еллерта зі свого Instagram

Нещастя наздогнало дружину Віктора Павлика на останніх місяцях вагітності: "Ще гірше"

Показати ще

Після розділу Польщі в 1793 році перейшов під владу Російської імперії, але свого значення не втратив, так само залишався одним з найважливіших міст на правобережній Україні.

Кам'янець-Подільськ – унікальне місто, завдяки тому, що там в різний час жили різні народи, у ньому залишилося понад 200 різноманітних пам'ятних місць. І це тільки в історичному центрі міста. Завдяки цьому «старе місто» назване історико-архітектурним заповідником. А чого варта тільки сама фортеця і фортечний міст, які поєднують в собі різні культури. Це залишає неповторні враження.

День міста Кам'янець-Подільський 2017: заходи

Як ми вже говорили, День міста у Кам'янці-Подільському відзначали 20 травня. Цей урочистий захід вже минув, та порадував мешканців і гостей міста всілякими заходами і концертами. У 2017 році на Ратушній вежі проходив святковий концерт, де виступали колективи з усієї України. Святкування затягнулися аж на три дні. Варто зазначити, що перший День міста Кам'янець-Подільський його мешканці святкували лише в 1995 році.