17 травня весь світ святкує День вишиванки, свято, присвячене українській національній культурі і традиціям. У цей день, який щороку відзначається у третій четвер травня, усі охочі можуть долучитися до свята. Що для цього потрібно зробити? Все просто — одягніть вишиванку на роботу або навчання.

Це свято, незважаючи на свій відносно молодий вік вже придбало широку популярність і стало традиційним. Крім того, акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не тільки в Україні, але й далеко за її межами – в країнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії.

Історія Дня вишиванки

День вишиванки був заснований студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів і викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні тільки росли.

Крім того, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу. У 2014 році свято відзначали, крім України, вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, і навіть у Росії, незважаючи на анексію Криму і розв'язану Кремлем агресію на Донбасі.

Популярні новини зараз
На ТЦК чекає колапс: терміни поставили в глухий кут Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

З початком бойових дій на Сході України вишиванки регулярно дарують українським захисникам. На сьогодні географія свята охоплює понад 50 країн.

Традиції на День вишиванки

Однією з найяскравіших традицій свята стали паради вишиванок, які з 2008 року проводяться майже в усіх великих українських містах. У минулому році з нагоди Дня вишиванки в Україні було проведено низку масштабних акцій: флешмобів, парадів, фотосесій і тому подібного.

Зокрема, у Львові з нагоди Дня вишиванки студенти та працівники університету. І. Франка в минулому році утворили "живу вишиванку". Також у стінах українського парламенту пройшов показ колекції вишиванок дизайнера Олесі Теліженко. А в Житомирі з нагоди свята одягли у вишиванку пам'ятник основоположнику практичної космонавтики Сергія Корольова.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, як вибрати ідеальну вишиванку.