Якщо ви плануєте тривалу поїздку на машині із дитиною, то краще заздалегідь подбати про безпеку. Малюк може легко отримати тепловий удар – до 70 ℃ нагрівається панель автомобіля на сонці в звичайний жаркий день всього за годину. Інколи такі випадки закінчувалися навіть смертю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це на своїй сторінці у Facebook попередила виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. У своєму висновку вона керувалася результатами досліджень Університету Арізони (США).
Наслідки теплового удару
За словами в.о. міністра, якщо авто буде в тіні, то максимальний час перебування дитини у салоні збільшується до 2-х годин:
"Вік, вага, наявні проблеми зі здоров'ям і інші чинники, включаючи одяг і рівень гідратації, впливають на швидкість отримання теплової травми. Діти, в порівнянні з дорослими, особливо чутливо реагують на зміни температури. Однак часто вони не відчувають перепадів, не можуть вчасно сказати, що їм жарко. Перебуваючи в тих же умовах, що і дорослі, діти перегріваються набагато швидше", - пояснила Супрун.
Постійно під наглядом
Вона також звернулася до батьків із проханням бути уважними і ніколи не залишати дітей в машині без нагляду дорослих протягом будь-якого часу. Не треба ігнорувати простих правил безпеки, навіть якщо ви володієте чималим досвідом, адже такі речі можуть статися із кожним.
Час нагрівання машини на сонці
Супрун запевняє, що плануючи подорож на авто із дитиною, тим паче на великі відстані, потрібно обов'язково запастися великою кількістю питної води і навіть для обтирання.
Як запобігти тепловому удару?
Якщо виникає потреба, робіть зупинки, одягайте дитину в легкий одяг і стежте за температурою в салоні авто. Ці поради також стосуються домашніх улюбленців.
Дивіться: Супрун пояснила, як правильно обрати сімейного лікаря
Як повідомляв портал "Знай.ua", заступника в. о. міністра охорони здоров'я України Олександра Лінчевського, який оскандалився заявою щодо онкохворих, збираються виправдати на засіданні дисциплінарної комісії.