Цього року підсумки зовнішнього незалежного оцінювання показали, що іспит з української мови зафіксував збільшення рівня гендерної диспропорції. Краще солов'їну, як виявилося, знають представниці прекрасної половини.

Про це розповів директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій на прес-конференції в Києві, передає кореспондент УНН.

"Ще один факт, який фіксується за підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання з української мови - це гендерна диспропорція ... Так, результати дівчат набагато краще, ніж у юнаків. З української мови результати на високому рівні дівчата отримують в три рази більше, ніж це роблять юнаки ", - сказав Карандій.

За його словами, якщо аналізувати ці дані в порівнянні з попереднім роком, можна спостерігати погіршення цієї диспропорції.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Так, згідно з розподілом результатів, отриманих юнаками і дівчатами, які проходили державну підсумкову атестацію з української мови в 2018 році, на "достатній" рівні іспит здали 33,6% дівчат у порівнянні з 24,6% юнаками, на високому - 22,3 % до 8,8% відповідно.

Нагадаємо, у 2018 році в Україні зафіксовано своєрідний антирекорд — мінімальна кількість випускників шкіл в історії країни. На це вплинула складна демографічна ситуація, яка відбилася і на українських університетах.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у новому навчальному році учнів перших класів чекає приємний сюрприз: Міністерство освіти і науки України спростить шкільні табелі для початкової школи.

Також "Знай.uа" писав, вже з 1 вересня Міністерство освіти запускає пілотний проект під назвою "Нова українська школа". Теоретично учні повинні отримати не тільки базові знання, але і уміти правильно застосувати їх у повсякденному житті.