У 2018 році в Україні зафіксовано своєрідний антирекорд — мінімальна кількість випускників шкіл в історії країни. На це вплинула складна демографічна ситуація, яка відбилася і на українських університетах. Повідомляє Politeka.

Про це на прес-конференції заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

За її словами, в 2018 році Міносвіти зафіксувало найменшу кількість випускників шкіл в історії країни. Міністр заявила, що це помітно вплинуло на роботу вузів.

Як повідомляє Гриневич, всього в цьому році 59,2% абітурієнтів, а це майже 35 тисяч осіб, отримали рекомендації на бюджет з першого пріоритету та ще 16,4% (9,6 тисячі) — з другого пріоритету.

Популярні новини зараз
"Сопля зелена, зараз об*сцю тебе": російський вчитель поставив учня на коліна і знущався через погану поведінку У Японії з'явився свій Володимир Зеленський: азіатська версія але дуже схожий Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня Старих субсидій вже не буде: українцям показали, як зміниться допомога на оплату комуналки з 1 квітня
Показати ще

Також, за результатами вступних іспитів у цьому році у внз було зараховано понад 2,1 тисячі випускників, і ще 45 — за результатами співбесіди.

У міністерстві також надали дані про розподіл державного замовлення по регіонах країни. Гриневич також зазначила, що деякі експерти висловлювали побоювання, що місця державного замовлення будуть сконцентровані в Києві. Але, на київські вузи виділено 27,7% замовлення, на внз Харківської області — 12,5%, Львівській — 11,2%, Дніпропетровській — 6,2%, а в Одеській — 5,1%.

Міністр зазначила, що це свідчить про те, що нинішня система широкого конкурсу дає можливість студентам здійснити свою мрію і вчитися там, де вони хочуть, а не там, де змушені.

Варто відзначити, що ще не завершена вступна кампанія для жителів окупованого Криму і Донбасу. Гриневич повідомила, що не буде оприлюднювати кількість вступників з окупованих територій. Все це для безпеки учнів.

Нагадаємо, зміни в системі освіти України ніхто так і не роз'яснив ні для вчителів, ні для учнів, ні для їхніх батьків. Сумарний ефект від освітньої реформи колосально шкодить всім учасникам процесу.9 серпня під час прес-конференції заявила заступник лідера політичної партії "Розумна сила" Анна Левчук.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у новому навчальному році учнів перших класів чекає приємний сюрприз: Міністерство освіти і науки України спростить шкільні табелі для початкової школи.

Також "Знай.uа" писав, вже з 1 вересня Міністерство освіти запускає пілотний проект під назвою "Нова українська школа". Теоретично учні повинні отримати не тільки базові знання, але і уміти правильно застосувати їх у повсякденному житті.