У 2018 році в Україні зафіксовано своєрідний антирекорд — мінімальна кількість випускників шкіл в історії країни. На це вплинула складна демографічна ситуація, яка відбилася і на українських університетах. Повідомляє Politeka.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це на прес-конференції заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
За її словами, в 2018 році Міносвіти зафіксувало найменшу кількість випускників шкіл в історії країни. Міністр заявила, що це помітно вплинуло на роботу вузів.
Як повідомляє Гриневич, всього в цьому році 59,2% абітурієнтів, а це майже 35 тисяч осіб, отримали рекомендації на бюджет з першого пріоритету та ще 16,4% (9,6 тисячі) — з другого пріоритету.
Також, за результатами вступних іспитів у цьому році у внз було зараховано понад 2,1 тисячі випускників, і ще 45 — за результатами співбесіди.
У міністерстві також надали дані про розподіл державного замовлення по регіонах країни. Гриневич також зазначила, що деякі експерти висловлювали побоювання, що місця державного замовлення будуть сконцентровані в Києві. Але, на київські вузи виділено 27,7% замовлення, на внз Харківської області — 12,5%, Львівській — 11,2%, Дніпропетровській — 6,2%, а в Одеській — 5,1%.
Міністр зазначила, що це свідчить про те, що нинішня система широкого конкурсу дає можливість студентам здійснити свою мрію і вчитися там, де вони хочуть, а не там, де змушені.
Варто відзначити, що ще не завершена вступна кампанія для жителів окупованого Криму і Донбасу. Гриневич повідомила, що не буде оприлюднювати кількість вступників з окупованих територій. Все це для безпеки учнів.
Як повідомляв портал "Знай.uа", у новому навчальному році учнів перших класів чекає приємний сюрприз: Міністерство освіти і науки України спростить шкільні табелі для початкової школи.