Ніхто не збирається стверджувати, що регулярне вживання напоїв з великим вмістом цукру добре для нашого здоров'я. Багато хто думає, що заміна звичайної коли, яка в 500 мл містить близько 200 калорій на дієтичну допоможе зберегти наше здоров'я.

Проста логіка передбачає, що заміна цукрового напою на дієтичну версію скорочує кількість калорій з вашої дієти. Але до сих пір такі напої мають змішану репутацію.

У новому огляді Imperial College London стверджується, що немає ніяких переконливих доказів того, що низькокалорійні підсолоджувачі краще підходять для зниження ваги, ніж повноцінні цукрові напої. Тим часом є громадське занепокоєння про деякі підсолоджувачах і висновках вчених, які стверджують, що низькокалорійні підсолоджувачі можуть привести до збільшення ваги і розвитку діабету.


То чи варто купувати дієтичну колу чи ні?
Багато людей вважають, що вони можуть зберегти здоров'я, тому що вживають не цукристі напої. Дослідження, в яких брали участь великі групи людей, показали, що люди з ожирінням схильні пити більше газованих дієтичних напоїв, ніж люди зі стабільною і нормальною вагою.
Дослідження інших експертів опублікованого в Американському журналі суспільної охорони здоров'я показало, що 11% мали нормальну вагу, 19% з тих, хто був з надмірною вагою, і 22%, які страждають ожирінням, вживали дієтичні напої.
Також, дослідження в журналі Obesity, показали результати стеження за 3700 людьми протягом восьми років, які показали, що споживання низькокалорійних підсолоджувачів набирає найбільшу вагу.
Але визначити причини і наслідки таких дослідженнях неможливо.

Чи можеть напої стати причиною збільшення ваги або люди з ожирінням звертаються до дієтичних напоїв, щоб контролювати свою вагу?

Популярні новини зараз

Ольга Сумська знову виходить заміж: Роксолана розкрила подробиці весілля

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Показати ще

Експерименти Prof Switters на щурах показують, що напої змінюють те, як організм справляється з нормальним цукром, що може привести до збільшення ваги. Коли цукор потрапляє на язик, він дає нам чудовий смак ласощів, але також говорить тілу, що їжа знаходиться в дорозі.
Але з нульовими калорійними підсолоджувачами надсилається таке ж повідомлення, але їжа не надходить. Аргумент - це зв'язок між солодкістю і калоріями. Вона також вказує на ще одну проблему - компенсацію. Коли ви знаєте, що ви приймаєте калорії з однієї частини свого раціону, ви, як правило, їсте більше в іншому місці.


Аспартам є одним з найвідоміших низькокалорійних підсолоджувачів, але також є найбільш спірним. Цукровий замінник, також відомий як E951 в Європі, в 200 разів солодше цукру і був пов'язаний з серією страшних історій, тому що він був введений в їжу в 1980-х роках. Добавка викликала алергію, передчасні пологи і рак. Але в огляді Європейського органу з безпеки харчових продуктів в 2013 році зроблено висновок про те, що «немає проблем з безпекою», в тому числі для вагітних жінок і дітей.

Тим часом вчені з Інституту науки Вейцмана в Ізраїлі показали, що низькокалорійні підсолоджувачі змінили баланс бактерій всередині кишок щурів.
Клітини нашого організму мають за чисельністю від 10 бактерій, вірусів і грибків, що ростуть на нас або в нас, і цей мікроб має великий вплив на здоров'я.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що дієта 80/10/10 отримала популярність за останнє десятиліття або близько того. Ця знежирена дієта обіцяє допомогти вам знайти стійкий образ життя, який приведе до втрати ваги, поліпшенню здоров'я і профілактиці захворювань.