За останні чотири роки кількість туристів в анексованому Криму знизилася в три рази в порівнянні з аналогічним періодом до війни.

А щодо даних, які надають окупанти, потрібно ділити на три. Про це розповів головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко.

"По-перше, треба розуміти: щоб там не казали представники окупаційної влади, ніякий туризм в Криму не потрібен державі-окупанту. Який розвиток туризму може бути на військовій базі? Це два неспівставні тренди. У кримському департаменті закордонних справ є три ялтинські економісти, всі професійно займалися в тому числі кримським туризмом в комплексі більше 20 років", - розповів Клименко.

Він зазначив, що багато років проводився експеримент.

Популярні новини зараз
Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження
Показати ще

"Якщо виходиш, наприклад, у цей день вранці, вдень та ввечері на набережну Ялти і дивишся, скільки є людей, які вони і що роблять, то можна майже на 90% точно сказати, скільки в Криму туристів. Чому? Тому що є індикатори, співвідношення між кількістю туристів в Ялті і в Євпаторії, Феодосії, Судаку чи Севастополі", - пояснив він.

Клименко зазначив, що південний берег півострова завжди брав 55% туристичного потоку. До 30% приймала Євпаторія, а по 5% - Севастополь і Судак. Феодосія трохи більше - 7%.

"Аналізуючи кримський туризм, ми зробили висновок, що ті цифри, які називають представники окупаційної влади, треба ділити на 2 чи навіть на 3. Звичайно існують різні методи аналізу. Ми впевнені, що всі ті чотири минулих літа в окупації було 1,8 – 2 млн туристів у Криму. Тобто це було в 2,5-3 рази менше, ніж в останні чотири роки до війни", - розповів він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", в мережі показали "долю" популярного кримського курорту після окупації.

В окупованому Росією Криму, в Коктебелі, в середині травня не спостерігалось напливу туристів. Про це повідомляли ЗМІ.

"Більшість численних кафе вже готові приймати гостей, однак і набережна, і пляжі великою кількістю туристів похвалитися не можуть. Рідкісні відпочиваючі неспішно прогулюються серед сувенірних наметів, пляжники гріються на травневому, коктебельському сонці", — йдеться в повідомленні.