Гривня продовжує впевнено падати вниз, переваливши через психологічну позначку в 28 гривень за один американський долар. Про це пише Politeka.

Держрегулятор запевняв, що ситуація під контролем, але тепер у Нацбанку заявляють, що стримування курсу не у їхній компетенції, і вони будуть лише згладжувати надмірні коливання. Експерти впевнені, що дуже скоро гривня наблизиться до історичного курсом, який був зафіксований в лютому 2015 року — 30,01 грн/долар.

Крім цього, Мінфін на початку піку провів приватне розміщення короткострокових облігацій зовнішніх державних позик у розмірі 725 млн доларів, які повинні бути погашені вже в наступному році. Відомо, що кошти надійшли, однак ситуація на фінансовому ринку не обнадіює.

За словами НБУ, в Україні вже 3,5 року плаваючий курс, тому регулятор не несе відповідальності за стрибки. Мабуть, ситуація не змінюється на краще, якщо Нацбанк так різко змінює риторику посеред кризи.

Популярні новини зараз
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Також у цій ситуації насторожує дослідження Мінфіну щодо спроможності валютного ринку з урахуванням майбутніх виплат державного боргу, який на сьогодні перевалив за позначку в $76 млрд.

Відомство вивчило відразу п'ять альтернативних сценаріїв і всі вони з негативним "фіналом" для України. Основний передбачає девальвацію нацвалюти на 20% протягом 2018 року в порівнянні з курсом 30,01 грн/долар. Сценарій називається "валютний шок" і він передбачає ймовірність девальвації до 36 гривень, що дуже сильно вдарить по українській економіці.

Раніше повідомлялося, що заступник голови Нацбанку Олег Чурій переконаний, що одним з ключових джерел попиту на готівкову валюту, який, крім іншого, обвалює курс гривні, є "чорний ринок агробізнесу". Про це чиновник заявив у вівторок, 28 серпня, на круглому столі "Фінансового клубу", передає Інтерфакс-Україна.

Чиновник впевнений, що тих, кого на ринку прийнято називати населенням, насправді в більшості своїй не є простими людьми. Приблизно 25-30% готівкового попиту формують аграрії, які конвертують всю виручку у валюту, однак при цьому не є частиною національної економіки. Між тим, чиновник не став уточнювати, про кого саме йде мова.

Нагадаємо, в Росії вже третій день підряд знижується курс рубля до долара і євро. Причиною став перший пакет санкцій США у зв'язку з отруєнням екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля.

Як повідомляв Знай.ua, курс валют на 28 серпня змусить українців понервувати.

Також Знай.ua писав, національний банк України випустить монету номіналом 2 гривні, яка присвячена 100-річчю Таврійського Національного університету імені Вернадського.