Для того, аби утримати курс долара з 2011 по 2014 рік Національний банк України витратив 40 млрд доларів. 

Цю інформацію повідомив на круглому столі щодо курсу гривні заступник голови НБУ Олег Чурій, передає кореспондент УНН.

"З 2011 по 2014 рік для утримання курсу НБУ витратив 40 млрд доларів. Це призвело до кризи", — заявив Чурій.

За словами заступника голови НБУ, в Україні вже чотири роки діє плаваючий курс. У цей час завдання Нацбанку - утримати певний рівень інфляції, а не контролювати курс.

"Раніше у курсі була велика політична складова. Але все це закінчувалось погано. Коли утримуєш курс на якомусь певному рівні, а він не відповідає фундаментальним показникам (попит і пропозиція), то є лише кілька можливостей утримувати курс: або ми набираємо борги в іноземній валюті, або використовуємо резерви, або те й інше разом", — пояснив Чурій.

Нагадаємо, що заступник голови Нацбанку Олег Чурій переконаний, що одним з ключових джерел попиту на готівкову валюту, який, крім іншого, обвалює курс гривні, є "чорний ринок агробізнесу". Про це чиновник заявив у вівторок, 28 серпня, на круглому столі "Фінансового клубу", передає Інтерфакс Україна.

Чиновник упевнений, що тих, кого на ринку прийнято називати населенням, насправді в більшості своїй не є простими людьми. Приблизно 25-30% готівкового попиту формують аграрії, які конвертують всю виручку в валюту, однак при цьому не є частиною національної економіки. Тим часом, чиновник не став уточнювати, про кого саме йде мова.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", уже відомий офіційний курс іноземних валют від Національного банку України (НБУ) на середу, 29 серпня. Так, курс долара, в порівнянні з показниками у вівторок, 28 серпня, виріс - 28,05 гривень. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Також портал "Знай.ua" повідомляв про те, що Національний банк України полегшив операції з іноземною валютою, удосконаливши порядок обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також дозволив банкам напряму купувати відмінні від долара США інвалюти на міжбанківському ринку.