Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Чиновник упевнений, що тих, кого на ринку прийнято називати населенням, насправді у більшості своїй не є простими людьми. Приблизно 25-30% готівкового попиту формують аграрії, які конвертують всю виручку у валюту, однак при цьому не є частиною національної економіки. Тим часом, чиновник не став уточнювати, про кого саме йде мова.
"Це повністю чорна економіка, яка працює за готівковий долар, і ми чітко бачили її вплив у липні місяці, коли банки з нетто покупців іноземної валюти стали нетто продавцями, це співпало з початком сільськогосподарського сезону", - сказав він, додавши, що озвучена оцінка належить учасникам валютного ринку.
"Багато хто з експортерів сільгосппродукції активно завантажуються гривневими кредитами, солідна частина з яких йде на валютний ринок з тим, щоб потім потрапити за кордон - аграрії поспішають закупити міндобрива, засоби захисту, посівний матеріал. Звичайно, це краще робити на низькому курсі. Попит на кредити настільки високий, що багато банків-нерезиденти призупинили видачу нового фінансування на тлі очікуваної девальвації", - пояснює фінансовий аналітик Василь Невмержицький.
Як повідомляв раніше Знай.ua, Національний банк України з 30 липня провів інтервенції на міжбанківському валютному ринку на $526,6 млн, у тому числі на $215 млн на поточному тижні, і готовий до подальших вливанням, щоб не допускати різких стрибків курсу нацвалюти.
Також Знай.ua писав про те, що валютні розпродажі Нацбанку почали давати плоди. За підсумками безготівкових торгів 17 серпня курс долара опустився на 3 копійки, і зафіксувався перед вихідними в рамках 27,75-27,77 грн./$.