Заступник голови Нацбанку Олег Чурій переконаний, що одним із ключових джерел попиту на готівкову валюту, який, крім іншого, обвалює курс гривні, є "чорний ринок агробізнесу". Про це чиновник заявив у вівторок, 28 серпня, на круглому столі "Фінансового клубу", передає Інтерфакс Україна.

Чиновник упевнений, що тих, кого на ринку прийнято називати населенням, насправді у більшості своїй не є простими людьми. Приблизно 25-30% готівкового попиту формують аграрії, які конвертують всю виручку у валюту, однак при цьому не є частиною національної економіки. Тим часом, чиновник не став уточнювати, про кого саме йде мова.

Однак пояснив, що до таких висновків в НБУ прийшли, підрахувавши, як виріс попит на готівковий долар в липні.

Популярні новини зараз
В Україні хочуть позбавитися хрущовок: що чекає на власників житла Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло
Показати ще

"Це повністю чорна економіка, яка працює за готівковий долар, і ми чітко бачили її вплив у липні місяці, коли банки з нетто покупців іноземної валюти стали нетто продавцями, це співпало з початком сільськогосподарського сезону", - сказав він, додавши, що озвучена оцінка належить учасникам валютного ринку.

Проте банкіри зізнаються, що попит на долар з боку аграріїв зараз справді досить високий. Щоправда мова йде не про чорний, а про цілком легальний валютний ринок.

"Багато хто з експортерів сільгосппродукції активно завантажуються гривневими кредитами, солідна частина з яких йде на валютний ринок з тим, щоб потім потрапити за кордон - аграрії поспішають закупити міндобрива, засоби захисту, посівний матеріал. Звичайно, це краще робити на низькому курсі. Попит на кредити настільки високий, що багато банків-нерезиденти призупинили видачу нового фінансування на тлі очікуваної девальвації", - пояснює фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Нагадаємо, для згладжування сезонних і психологічних коливань курсу нацвалюти Нацбанк минулого тижня продав на міжбанку 215 млн доларів США.

Як повідомляв раніше Знай.ua, Національний банк України з 30 липня провів інтервенції на міжбанківському валютному ринку на $526,6 млн, у тому числі на $215 млн на поточному тижні, і готовий до подальших вливанням, щоб не допускати різких стрибків курсу нацвалюти.

Також Знай.ua писав про те, що валютні розпродажі Нацбанку почали давати плоди. За підсумками безготівкових торгів 17 серпня курс долара опустився на 3 копійки, і зафіксувався перед вихідними в рамках 27,75-27,77 грн./$.