У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який стосується імпортних автомобілів і передбачає зміни у Податковому та Митному Кодексі України. Основні положення цього документа стосуються зменшення розміру акцизного податку з авто, скасування заборони на митне оформлення машин, які не відповідають екологічному стандарту «євро-5», а також посилення контролю за переміщенням і використанням транспортних засобів, зареєстрованих у інших державах.

Цей законопроект, зареєстрований головою Комітету з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною, викликав ефект бомби серед автомобілістів. Одні святкували перемогу і потирали руки, що тепер імпортні авто стануть дешевшими, другі більш скептично поставилися до цього нововведення.

Чим старше - тим дорожче

Ось як представляє головні зміни, сама авторка законопроекту.

«Акцизний податок для ввезених в Україну авто буде змінений. Базові ставки акцизного податку будуть наступними: для авто з бензиновим двигуном - 50 євро, для авто на дизелі - 75 євро, - пояснила нардеп. - Мова йде саме про базові ставки, до яких ще будуть застосовуватися коефіцієнти. Розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку».

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

При цьому коефіцієнт двигуна буде розраховуватися таким чином: показник обсягу двигуна буде ділитися на 1000. А коефіцієнт віку - це кількість повних календарних років.

«Важливо, що акцизний податок з авто, розрахований за запропонованою формулою, буде значно менше того, який діє сьогодні, - запевняє Ніна Южаніна. - Завдяки цьому імпортні легкові транспортні засоби стануть для українців доступними, а різниця у розмірі ставок для різних за обсягом двигуна авто не буде суттєвою».

Відповідна реакція

Відразу після публікації про те, що цей проект закону зареєстрований у ВР, в соціальних мережах почалася полеміка з цього приводу.

Щоб розібратися, наскільки ці інновації економічно виправдані, ми звернулися до фінансового експерта Олександра Охріменка.

«Зрозуміло, що «євробляхі» - це погано, - повідомив він Знай.ua. - По-перше, втрачає держбюджет. По-друге, різко зросла кількість дуже старих і вбитих автомобілів. Це і проблема екології, і проблема безпеки».

У той же час, він додав, що наближаються вибори, які також вносять свої корективи.

«Влада боїться сваритися з власниками «євроблях». Скоро вибори і їм потрібні такі люди, які люблять порушувати закони», - додав експерт.

З цими висновками погоджується і автомобільний експерт Віталій Максимов. За його словами, цей законопроект вирішує відразу два питання.

«Він нарешті врегулює ситуацію з «євробляхами», а також додасть балів у скарбничку діючої влади», - заявив він Знай.ua.

Але при цьому Віталій зазначив, що поки не зрозуміла ситуація з тими автовласниками, які вже придбали машини в Європі і не дотримуються режиму транзиту.

«Ймовірно, їм доведеться виїхати і назад заїхати, щоб дотриматися всіх процедур і не потрапити під нові штрафи», - припустив експерт.

Вдарить по кишені

До речі, про штрафи. У цьому законопроекті за порушення митних правил, вони істотно збільшені. Також вводиться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення. Так, нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення тільки один автомобіль.

При цьому з вступом в силу цього закону, українці не зможуть передавати автомобіль, який знаходиться у режимі транзиту або тимчасового ввезення, у володіння або користування іншим людям. Також не можна буде заробляти за допомогою такої машини, наприклад, використовувати її у таксі. За недотримання цих правил - штраф 34 тис. гривень.

Також збільшилися штрафи за недотримання термінів режиму транзиту та тимчасового ввезення. Їх розміри будуть залежати від кількості днів, які прострочив власник авто.

За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника буде стягнуто 170 грн, за три дні - 850 грн, а вже місяць обійдеться у 170 тис. гривень або авто може бути конфісковано.

Чи варто вже зараз автомобілістам запам'ятовувати нові правила і штрафи поки незрозуміло, так як дати розгляду цього законопроекту парламентаріями ще немає. І цілком можливо вже «під куполом» цей проект закону буде доопрацьовано або повністю відхилено.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що найпопулярніші евробляхі остаточно втратили довіру водіїв.