17 років у рабстві провів 65-річний житель Дніпропетровщини, який у далекому 1999 році поїхав на сезонні роботи в Азербайджан.

Його зовсім випадково в ході поліцейської спецоперації виявили в квітні 2016 року на одній з тваринницьких ферм біля Баку, написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook заступник голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін.

За словами правоохоронця, чоловік з 1991 року регулярно їздив у цю країну на сезонні роботи, й от на восьмий рік черговий працедавець силою змусив його до рабської праці.

Протягом цього часу українця неодноразово "перепродавали" для використання в якості працівника у домашньому господарстві. Коли поліцейські знайшли чоловіка на фермі, він був у дуже важкому стані, доволі довго не міг ані розмовляти, ані адекватно сприймати дійсність. Потерпілий пройшов тривалий курс реабілітації й тепер почуває себе задовільно.

"У зв'язку із відсутністю відомостей про місце знаходження цього громадянина та неможливістю встановлення його місця перебування, через 13 років після його зникнення у 2012 році рішенням українського суду він був визнаний як безвісті зниклий та знятий з обліку за місцем реєстрації. Рідних у постраждалого не знайдено", - зазначив Аброськін.

Популярні новини зараз

Леся Нікітюк в купальнику посмикала за вушко красеня: примостився поруч

Гросу, Сумська, Цибульська і Зібров зізналися, на що йдуть заради зіркової зовнішності

Головні новини за 6 травня: загибель Софії Ротару, гроші на кисень і курйоз Володимира Зеленського

Вагітна Катя Осадча опинилася поруч з ангелом-хранителем: "Ми будемо..."

Показати ще

У березні йому відновили паспорт громадянина України, і зараз правоохоронці спільно з посольством України в Азербайджані вирішують питання повернення чоловіка додому. Паралельно у Бакинському суді тяжких злочинів триває розгляд справи, де українець є постраждалою особою. Державний обвинувач виступив із вимогою посадити злочинців на терміни від 9 до 10 років.

Усього, за офіційними даними Міністерства соціальної політики України, тільки за останні п'ять років статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 398 громадянам, з них 161 жінка, 197 чоловіків та 40 дітей. У поліції кажуть, що це – тільки верхівка айсберга, і неофіційні цифри значно вищі.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", бойовики "ДНР" вирішили проблему безкоштовної робочої сили.