Готуємо більші гаманці

Українці вже мають нагоду користуватися новими грішми. Нацбанк ввів в обіг нові гривні у вигляді монет дрібних номіналів.

Про це поінформували на сайті регулятора.

Монети 1 та 2 гривні офіційно вводяться в обіг з п’ятниці, 27 квітня.

Вони поступово замінять паперові банкноти відповідного номіналу. Протягом 2019-2020 років Нацбанк введе в обіг монети номіналами 5 та 10 гривень.

Популярні новини зараз
Росія готується до масштабного наступу: коли чекати нової атаки З 1 квітня почнете отримувати від 3 520 до 8 тисяч гривень: чиї виплати стали більшими Пенсіонерам видадуть сертифікати на 400 гривень Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються
Показати ще

Спеціально вилучати паперові банкноти не будуть. Просто припинять їхній друк, а також не будуть поповнювати ними грошовий обіг. Нові монети діятимуть паралельно з паперовими гривнями старого зразка.

У НБУ пояснили, що монети можуть слугувати до 20 років, а паперові – лише рік. Відповідно планова заміна грошей допоможе зекономити до 1 млрд грн на їхній друк. Щороку НБУ доводиться вилучати з обігу близько 800 млн штук зношених банкнот, майже половина з яких – номіналом від 1 до 10 грн.

"Національний банк України відповідає за емісію національної валюти та організовує готівковий обіг. Це положення закону про Національний банк. Частиною цього завдання є оптимізація готівкового обігу, спрямована на підвищення зручності та скорочення суспільних витрат на його реалізацію. У міжнародній практиці номінальні ряди мають у середньому 12 номіналів грошових знаків. І ми маємо прагнути до цього", – наголосив голова НБУ Яків Смолій.

Навіщо це потрібно

Однією і головною причиною спеціалісти називають збільшення в Україні безготівкових розрахунків. Крім того, до такої практики вдається більшість європейських держав. Дрібні євро у вигляді монет вже давно стали звичною справою. Втім, більшості українців ця ідея, м’яко кажучи, не до вподоби.

Дивіться: як виглядають нові обігові монети в Україні. Презентація

Як повідомляв портал "Знай.ua", новий закон про валюту геть зіпсує українцям життя. Вже в найближчі дні в обігу з'являться нові монети номіналом 1 та 2 грн. Поки українці з інтересом чекають появи нових грошей, представники бізнесу підраховують додаткові витрати, з якими вони стикнуться після грошової реформи.

Головна проблема полягає в масі нових монет. За даними Нацбанку, маса 1-гривневої монети складає 3,3 гр., 2-гривневої – 4 гр. З існуючих зараз в Україні розмінних монет ближче всіх до нових 25-копійчана: при діаметрі 20,8 мм вона важить 2,9 гр.