Екологічна ситуація в український річках на сьогоднішній день просто катастрофічна. Якщо нічого не зміниться, то вже за три десятки років ми можемо зіткнутися з тим, що рибу наші нащадки зможуть побачити лише в зоопарку. Представники асоціації рибалок б'ють на сполох, у водоймах через забруднення та браконьєрство масово зникає риба.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє прес-служба Асоціації рибалок України.
"І це проблема не лише вітчизняних водойм, а й світового рівня. Так як рибні запаси в Світовому Океані вкрай виснажені. Виною цьому: браконьєрство, надмірний промисловий вилов і забруднення навколишнього середовища. Експерти організації посилаються на дані Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), які свідчать, що 90% морських рибальських промислів вже освоєно. З них 60% активно використовуються, а запаси ще 30% виснажені або близькі до цього", - йдеться в повідомленні. В асоціації зазначили, що в українських водоймах загроза перелову нависла здебільшого над хижою річковою рибою. Саме її популяція сьогодні особливо чутлива і вимагає відновлення. "За твердженням учених, 90 відсотків видів великих хижих риб ніколи не зможуть відновитися до колишньої чисельності - серед них щука, судак, сом", - повідомили в організації.
Також серйозно підірвані і рибні ресурси у Чорному морі через неконтрольований прибережний вилов.
Крім того, погана охорона природних ресурсів та забруднення побутовими та стоками з підприємств поставили на межу вимирання багато видів морський мешканців.
Насамперед це торкнулося цінних видів риби: чорноморська камбала катран, скумбрія, сарган, кефалеві види, морський судак... Значної шкоди завдає і браконьєрство, яке за останні роки досягло загрозливих масштабів, набувши ознак організованої злочинності.
До того ж ніхто не бореться з браконьєрами, які виловлюють ті мізерні залишки цінних осетрових, які ще подекуди можна знайти в нашій країні.
Безперервне та варварське знищення природних ресурсів неминуче призведе і до зникнення Азовського моря.
На сьогодні, для повноцінного промислового вилову в українських морях достатньо лише три види риб: тюлька, бичок та хамса.
В останнє видання Червоної книги України, в 2009 році, увійшло понад 70 видів аборигенної риби, як види, що зникають.
Дивіться, як боряться з браконьєрами
Як повідомляв портал "Знай.ua", ядерне чудовисько атакувало рибалок в Японії.