Дослідники з Лабораторії обчислювальної техніки і штучного інтелекту МІТ, розробили рибу-робота під назвою SoFi. Робот-риба може самостійно плавати і реалістична в своїх рухах, не турбуючи інших морських тварин. Її основним завданням стане спостереження за життям глибоководних тварин, до яких вченим важко дістатися самостійно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
SoFi може плавати, обробляючи електричні сигнали, які подає їй вчений, фотографувати а також знімати відео на глибині більше 15 метрів. Наприклад, робот здатний знімати відео безперервне протягом 40 хвилин.
Вчений-водолаз контролює її за допомогою водонепроникного контролера, дозволяючи рухатися по прямій, повертати або переміщатися вгору або вниз. На відміну від інших автономних підводних апаратів, SoFi не прив'язаний до човні або не оснащений громіздким пропелером, що безсумнівно спрощує експлуатацію.
Замість цього спина робота виконана з силіконового каучуку і гнучкого пластику — це чохол, під яким ховається електронна начинка. Крім того, в корпусі робота встановлена камера, що дозволяє йому вести високоякісну зйомку навіть на великій глибині. Апарат живиться літієвим полімерним акумулятором, який встановлений на звичайних смартфонах.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що в космічному агентстві NASA протестували нового робота.
Цей механічний агрегат під назвою InSight ("Інтуїція"), схожий на невеликий кран, здатний піднімати і переносити різні об'єкти – саме цим InSight і буде займатися на Червоній планеті. Це перший апарат, який вивчить глибинні шари марсіанського грунту, тому замість коліс у нього міцний каркас, що дозволяє йому встояти практично на будь-якій поверхні.