Екс-міністр економіки Володимир Лановий пояснив, яку мету переслідує пенсійна реформа, і якими зусиллями українці зароблятимуть свою пенсію.

Новий законопроект не має конкретних змін щодо накопичень та виплат коштів. За новою редакцією, уряд збільшить страховий стаж, що насправді є стажем трудовим, - говорить Володимир Лановий, передає "24 канал".

"Це все ігри, розмови та імітація діяльності, а не реформа пенсійної системи", - додав чиновник.

За словами Ланового, за законом кожен громадянин повинен відпрацювати певну кількість років, а саме 25 (раніше говорилося про 20), при цьому обов’язково мають платитися внески до Пенсійного фонду. Якщо ж людина досягла пенсійного віку 60-65 років та має 25 років трудового стажу, враховуватися будуть ті роки, коли громадянин платив внески. Якщо ж українці працювали, проте внески не сплачували, ці роки не будуть зараховані.

Що стосується купівлі стажу, то, за словами Ланового, це все "масло масляне", оскільки незрозуміло, коли краще купувати: адже, купивши, наприклад, у 25-річному віці, не можна бути впевненим, що через 30-40 років ці кошти будуть чогось варті через інфляцію.

Популярні новини зараз
Кожному пенсіонеру підвищать індивідуально: у кого зміняться виплати Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня
Показати ще

Також екс-міністр звернув увагу на дві постанови Кабміну, які суперечать одна одній. В уряді заявили, що у зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати у 2017 році це зменшить дефіцит Пенсійного фонду. Проте, за словами Ланового, такий крок уряду призведе лише до інфляції.

"Збільшенням мінімальної зарплати Кабмін тільки збурив грошові відносини, і це призведе до високої інфляції. Водночас уряд говорить, що доходи за 2-3 місяці до Пенсійного фонду збільшилися на 30%, і паралельно заявляє, що його дефіцит залишився незмінним – 140 мільярдів гривень. Так дефіцит впав чи ні?" - заявив екс-міністр.

Єдиним виходом на сьогоднішній день, як зазначає політик, може бути лише скорочення кількості субсидій та підвищення зарплат та пенсій, а також зменшення тарифів на комуналку, щоб громадяни мали змогу самостійно сплачувати за компослуги, а ці мільярди у свою чергу направити до Пенсійного фонду.

"Але це тимчасові заходи. Насправді треба знайти зростаюче джерело доходів, яке спеціально оподатковувати для Пенсійного фонду. Приміром, у Норвегії платять ренту за видобуток нафти і газу. Україна у величезних обсягах експортує зерно, а потім відшкодовує ПДВ із Держбюджету. Це повна дурниця. Потрібно багатства, якими ми володіємо, використовувати доцільно", - зазначив Лановий.

Однією з цілей пенсійної реформи назвали зацікавленість працездатного населення легалізувати свої доходи та відраховувати кошти до Пенсійного фонду.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", у Верховній Раді заявили: спроби уряду провести нову пенсійну реформу не матимуть успіху та не приживуться в Україні.