Практично жоден українець, який принаймні раз звертався до аптеки, не застрахований від покупки підроблених ліків. Неякісні фармацевтичні препарати набагато більше розповсюджені, аніж звітує Державна служба лікарських засобів і обігу наркотиків.

Це підтвердив голова координаційної ради громадської організації "Медичний контроль" Ігор Щедрін. Він зазначив, що цього року до них звернувся пацієнт, котрий скаржився на побічні ефекти від прийому лікарського засобу під час госпітального лікування:

"…запідозрив, що це підробка. Він надіслав нам зроблену за свої гроші хіміко-лабораторну експертизу, тому що готувався до суду. Результати експертизи мене приголомшили: в складі препарату, в трьох серіях, було виявлено речовину, яка не визначена в складі і при реєстрації препарату. Ми направили запити і в Державну службу лікарських засобів України, яка повинна здійснювати контроль, в Державний експертний центр. Нам відповіли з Державної служби лікарських засобів і обігу наркотиків, що це не їх справа, тому що вони можуть реагувати, якщо Державний експертний центр або інша установа до них звернеться, або якщо були критичні наслідки для пацієнта", - пояснив експерт.

Популярні новини зараз
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни
Показати ще

Щедрін припускає, що офіційній статистиці, на жаль, довіряти не можна, адже вона враховує тільки критичні наслідки для здоров'я: тобто фальсифікат можна визначити тільки після аналізу у незалежній лабораторії, але несуть на перевірку тільки одиниці.

"Якщо вони хочуть, то перевірятимуть препарат. Якщо не хочуть — не будуть…На даний момент склалася ситуація, при якій фактично відсутня робота інституту. Це не проблема якогось лікаря або посадової особи. Відсутній фактично дієвий контроль — контроль за контролем, оскільки ті органи, на які покладено контроль, фактично його не проводять, а механізму дієвого контролю за тим, хто контролює, фактично немає. Тому проглядається маленька проблема, яка переростає в глобальну. Це означає, що зазначені інститути не працюють", - підсумував спеціаліст.

Дивіться: як виявити підроблені ліки?

Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явився повний перелік природних замінників антибіотиків.