Вітчизняна оборонка за останні кілька років перетворилася на інструмент заробітку космічних сум для чиновників із близького оточення чинної влади.

У недрах так званих "обнальних ям" поховали мільйони, які могли бути направлені до бюджету і використані за призначенням. А здійснювали сумнівні операції за допомогою фірм-прокладок, про що йдеться у розслідуванні bihus.info.

Зокрема, цього року з ресурсів Київського бронетанкового заводу перерахували більше 5-ти мільйонів, ще з трьох подібних підприємств вдалося зібрати близько 93 мільйонів.

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

І хоча не так давно з вуст президента просто у прямому ефірі почули, що він "не дозволить красти в армії і повідрубує руки корупціонерам", один з його менеджерів організував непоганий бізнес на поставках деталей.

До прокуратури із поданнями зверталися неодноразово, але справі чомусь хід не давали, вона застрягла між паперами у кабінетах чиновників. Почалося все якраз паралельно із вторгненням ворога на східні рубежі країни.

Тоді Міноборони направило запит до КБТЗ щодо ремонту та технічного обслуговування машин, виділивши кошти через фірм-посередників ("Інтер Сталь ЛТД" та " Оптимумспецдеталь"), які були неодноразово помічені у махінаціях.

Рік потому військові прокурори врешті взяли цю історію на контроль, керівництву оборонного заводу пред'явили обвинувачення. Однією з фігуранток справи тоді виявилася звичайна безробітна селянка, формальна власниця "Промомаркетгруп" Олена Сірик.

Договорів при собі жінка не мала, стверджувала, що підписів ніде не ставила і правоохоронці обмежилися штрафом та попередженням.

У фірмі провели обшук, у КБТЗ вилучили документи, але далі нічого не змінювалося, справа затихла. Цього року вдруге Головна військова прокуратура поновила розслідування і перелік фіктивних постачальників значно розширили: увійшли туди й "Наполі груп" та "Мідленд Інвест".

На допиті керівництво зізналося: транспортні ресурси тоді були обмежені, компанію зареєстрували за державний кошт. Знову ж таки – всі документи розслідування із судового реєстру зникли, тому що фігурували вони і в низці справ податківців.

Найбільше питань до двох управлінців із великого корупційного переліку, а саме – Олексія Бабіча (представляв "Кузню на Рибальському", формально – власність Порошенка) та Романа Романова (заступника керівника апарату "Укроборонпрому"). Обидва посадовці належать до близького кола провладних осіб, тому й проводили більшу частину переговорів по закупівлям.

Коли Бабіча відкрито запитали про фірми-прокладки, той тільки розвів руками і обмежився сухим "кожен робить свою роботу".

Дивіться: корупційні оборудки на українській оборонці

Як повідомляв портал "Знай.ua", керівництво дочірнього підприємства "Укроборонпрому" запідозрили у корупції.