Із 2014 року тут змінилося практично все. Більшість людей потайки намаються назавжди втекти із Луганська, який все більше почав нагадувати гамівну сорочку, тому що життя тут триває в атмосфері суцільної задухи і страху перед обличчям війни.

Реаліями, які панують на цих вулицях, поділилася в коментарі "ВВС Україна" блогерка Яна Вікторова.

Вона зізнається: розваг тут не багато, але вони все таки є. Біда в тому, що більшість із них мають відверто радянський характер.

Тут все так: починаючи від цін у рублях по місцевих магазинах до пікніку просто під вікнами. Наприклад, купити курячих крилець та стегон можна за 150-200 руб (62-92 грн), адже зараз валюту з РФ міняють за курсом 2 руб 17 коп до 1 гривні.

Популярні новини зараз
Пил, грози, спека і навіть бурі: синоптики попередили українців про аномальну погоду влітку Затримка виплат: Пенсійний фонд пояснив, що буде з пенсіями та субсидіями за травень Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня
Показати ще

"Зоною відпочинку для багатьох став майданчик біля гаража і під під'їздом, хоча запахи і голоси доводиться слухати всьому будинку. Але йти в ліс зараз небезпечно - про це постійно попереджає місцеве радіо. Із водоймами набагато складніше - вхідний квиток до луганського моря (водойма в межах Луганська) обійдеться в 50 рублів (23 грн). Їжу і напої брати з собою заборонено. Келих пива в пляжній зоні коштує 50 рублів (25 грн), салат - 100 (46 грн)", - розповідає блогер.

Торкнувся своєрідний регрес навіть і кінотеатрів: на "Україні" вже кілька років висить табличка "Русь". Попкорн тут в еквіваленті на нашу валюту можна купити за 69 гривень, дивують і гонконгські вафлі (не зовсім зрозуміло, хто їх купує за 138 грн).

Зали тут на половину порожні, сеанси нерідко скасовують через брак відвідувачів. Зате пропонують так звану альтернативу: участь у "громадському русі "Мир Луганщині": сюди кличуть безкоштовно.

"Потрібно визнати, що культурне життя "республіки" кипить. Театри тримають довоєнний рівень, оновлюють репертуар і прагнуть догодити всім віковим групам. Репертуар оновлюється раз на півтора-два місяці. Тобто за сезон можна подивитися чотири різні вистави", - додає Вікторова.

Блогерка не приховує: єдиною розрадою тут, як не прикро, залишається алкоголь, тому що люди просто не здатні справитися із таким психологічним тиском. А спиртне у магазинах дуже завбачливо поставили по низьким цінам – чергова спроба маніпулювати населенням і змусити його перестати думати.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Жадан розповів про життя українців на лінії вогню.