Величезні суми боргу з'явилися в квитанціях абонентів ТОВ "Харківгаз збут". Аналогічна ситуація з сумами заборгованостей в особистих кабінетах на сайті "Харківміськгазу". Навіть при повністю оплачених послугах за минулий період поточний баланс на сайті – негативний.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє SQ.
У прес-службі "Харківгазу" пояснили, що у графі не вказана сума заборгованості, а сума рекомендованого платежу, яка розраховується вже за наступний період на підставі усередненого споживання газу для кожного конкретного абонента.
На сайті "Харківгаз збуту" детально розписано, як виробляється даний розрахунок. Хоча не зрозуміло, як клієнт тепер зможе дізнатися суму своєї переплати або заборгованості, якщо, наприклад, квитанції йому приходять рідко або взагалі не приходять. У "Харківгаз" ж стверджують, що це зроблено виключно для зручності клієнта.
"З січня 2019 року законом України "Про житлово-комунальні послуги" введено нарахування пені за прострочення платежів. Тому, наприклад, якщо людина планує тимчасова відсутність вдома і не зможе здійснити своєчасну оплату, сплатити за газ можна заздалегідь. Це позбавить користувача від нарахування пені", – пояснили в газовій компанії.
Популярні новини заразУкраїнцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУПоказати ще
У прес-службі "Харківгазу" відзначили, що платити за місяць вперед не обов'язково – це на розсуд споживачів. Обов'язковою є лише оплата заборгованості, зазначена в окремому стовпці рахунку. Бажана сума платежу вписується споживачем в графу рахунку "Сплачую".
У компанії нагадали, що заборгованість розраховується на підставі даних лічильника, які споживач щомісяця передає в газову компанію з 1 по 5 число. Якщо з якихось причин цього не сталося, заборгованість буде дорівнює сумі раніше нарахованого рекомендованого платежу.
Рекомендований платіж не враховує пільги і субсидії, оскільки на момент формування рахунку постачальника відсутня інформація про розмір державної допомоги, яка буде виділена управліннями соцзахисту споживачам в наступному місяці.
Нагадаємо, українська влада визначила нову дату старту монетизації комунальних знижок. Видавати державну допомогу "живими" грошима на руки в Мінфіні пропонують з 2019 року.
Крім того, Верховна Рада вже проголосувала за Держбюджет на 2018 рік і 70 млрд грн розраховані на субсидії. Прем'єр Володимир Гройсман пообіцяв, що будь який потребує українець зможе легко і безперешкодно отримати дотацію.
Дивіться сюжет про субсидії
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", десятки киян жорстко позбавили найдорожчого.