Із зростанням державного боргу Україна поступово стає залежної від рішень МВФ.

Інтеграція представників фонду у внутрішню політику відбувається настільки швидко, що державі починають відверто нав'язувати абсурдні, практично диктаторські умови.

Подібної позиції дотримується політик від партії "Основа" Катерина Вайдич. На своїй сторінці у Facebook вона запевнила: ситуація, що склалася, несе безпосередню загрозу українському суверенітету. Це пояснюється валютною лихоманкою, яку, за вказівками іноземців, підтримує чинна влада.

"Цинізм цієї ситуації полягає в тому, що Україні не потрібна зовнішня допомога. У нас є достатньо власних грошей і ресурсів для того, аби не допустити дефолту і забезпечити сталий розвиток економіки….Сьогодні ми – найбідніша країна в Європі з надвисоким рівнем корупції. Валютні позики – непосильний тягар для українських платників податків, яким доведеться повертати гроші, розтрачені невідомо куди", - підкреслила політик.

Популярні новини зараз
"Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Показати ще

Показник економічного зростання, на думку Вайдич, не достатній навіть для часткової компенсації по кредитам: він коливається на рівні 2-3%. Мізерні суми у порівнянні із загальною сумою боргу:

"За таких умов гроші від МВФ – каталізатор ще глибшої економічної кризи, а не порятунок від неї. Якщо сьогодні темп українського економічного зростання не збільшиться до 10−15 %, позики від МВФ – це шлях у безодню".

Щоб вийти із економічної прірви, влада повинна кардинально змінити підхід на міжнародній арені: розробити стратегію національної безпеки та нарешті взятися за створення надійної фінансової ланки.

При цьому слід враховувати низку важливих факторів, таких як суспільний договір, розумне урядування та інвестиційні плани. Тільки так можна точно прослідкувати, на які цілі направляються кошти - як отримані траншем, так і власні прибутки України.

"Вже до 2030 року Україна досягне рівня ВВП $710−750 млрд та увійде до топ-30 конкурентоспроможних країн світу", - прогнозує вона.

Як повідомляв портал "Знай.ua", стало відомо, наскільки збільшився державний борг України.