Українські лікарні, попри анонсовану реформу, ще надто далекі від європейських показників. Відстаємо у першу чергу через надто низький рівень підготовки студентів медичних університетів.

Занепокоєння цим у МОЗ висловили вже давно, але знавці кажуть: причина у занадто низькому прохідному балі ЗНО при вступі. За офіційними даними в період із 2000 по 2008 рік всього четверо українських випускників отримали дозвіл на працевлаштування та проходження практики від Медичної ради Канади.

Це свідчить про те, що професійні навички та обсяг знань виявився недостатнім для кар'єри провідного фахівця, повідомляє Clutch.

Не надто втішні висновки показали і ліцензійні іспити "Крок": при прохідному балі у 60,5% та 70,5% всього 10% студентів-медиків протягом року можуть впоратися із цим завданням.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Травневий сюрприз: зима вирішила повернутися в Україну, прогноз погоди на кінець весни та літо Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу Податкова не покарає за карткові перекази: українцям підказали законний спосіб уникнути штрафу
Показати ще

Міністри списують такі показники на недостатнє фінансування галузі. І справді – європейський досвід суттєво відрізняється від нашого. За кордоном на освіту медиків виділяють значно більше коштів, ніж гуманітаріям: приблизно у чотири рази.

Тому перед тим, як почати виконувати базові положення реформи, потрібно створити нову схему навчання молодих спеціалістів, які прийдуть на зміну лікарям пенсійного віку.

Дивіться: нова медична реформа: за що доведеться платити українцям

Як повідомляв портал "Знай.ua", оприлюднені основні положення майбутньої медичної реформи.