В Україні через кілька днів можуть підвищать тариф на газ. Кабінет міністрів через кілька днів повинен переглянути тарифи на газ для населення.

Про це повідомляють ЗМІ.

Діюча ціна закінчується в кінці липня, і якщо уряд не прийме ніяких рішень, то прості українці купуватимуть блакитне паливо за тими ж тарифами, що і промисловість. Новий тариф може скласти більше 10 грн / куб.

Скільки українці платитимуть за блакитне паливо і на що вплине рішення уряду.

Нову формулу розробляють з МВФ і Секретаріатом енергетичного співтовариства

Згідно із законом уряд не повинен встановлювати тариф на газ, його повинен формувати ринок. Але щоб на перехідний період захистити споживачів від високих цін, Кабінет міністрів отримав повноваження тимчасово зобов'язувати постачальника продавати газ за нижчими цінами. Такі зобов'язання (PSO) прописані в спеціальній постанові. І термін дії документа повинен був закінчитися ще кілька місяців тому, але уряд продовжив документ до серпня. Це час витратили на переговори з МВФ і формування нової ціни.

Популярні новини зараз

Євген Петросян отримав жорсткий "удар" від захисника своєї ексдружини Олени Степаненко: "Ми довго мовчали і терпіли"

"Холостяка" Заливака запідозрили в пластиці, Анна Богдан поруч не врятувала: "Вставив імплант?"

"Пірнання в ополонці - дешеве позерство": українець зруйнував головний міф Водохреще і назвав гідну альтернативу

Померла зірка серіалу "Клон" - боролася з онкологією 30 років: "Нехай Бог прийме з величезною кількістю світла"

Показати ще

Головна проблема уряду в тому, що в оновленому документі повинні підвищити ціни. І якщо Кабінет міністрів відмовиться йти на такий крок, то наступний транш МВФ опиниться під загрозою. Як розповіли ЗМІ наближені до переговорного процесу джерела, на чіткий прив'язці до імпортного паритету МВФ не наполягає. Головна вимога - єдина ціна для промисловості і населення.

"Головний аргумент - різні ціни, отже, є простір для корупції. Завжди є спокуса купити дешевше, як для населення, а продати дорожче, як для промисловості. До речі, і таке відбувається. Подібні факти в Кіровоградській області виявили, і в МВФ про це знають. Вони наполягають на вирівнюванні ціни. Але зараз зробити це можна тільки прив'язавшись до імпорту", - розповідає джерело.

До слова, в розпорядженні ЗМІ опинились відразу три варіанти нової постанови про тарифи на газ. Один з них розробило Міністерство енергетики, другий - з правками від "Нафтогазу" і третій - від Енергетичного співтовариства. У кожному з них прописана формула на основі ціни на газ на німецькому хабі. Різниця з діючою формулою - зараз вважають тариф, грунтуючись на цінах за 12 місяців, а за новою постановою пропонують брати в розрахунок півроку. Крім того, до ціни будуть додавати середню арифметичну різницю цін для промисловості в Україні і на німецькому газовому хабі. Це нібито дозволить утримувати рівні тарифи.

Володимир Гройсман про можливість підвищення ціни на газ для населения

Нагадаємо, грабіжницькі тарифи пустять українців по світу.

Як повідомляв "Знай.ua" субсидіантів в Україні раптом поменшало.

Також "Знай.ua" писав, що інтернет в Україні коштуватиме дорожче.