У червні 2018 року розмір середньої субсидії по Україні знизився на 38,9% і склав 100,7 гривень у порівнянні з анаолгічним періодом в 2017-м. В цілому за минулий місяць субсидії отримав 1 мільйон 609,2 тисячі домогосподарств.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Державної служби статистики.

Разом з тим, розмір середньої призначеної субсидії на одне домогосподарство в минулого місяця збільшився в порівнянні з 2017 на 6,3% і склав 3 054,9 грн. В цілому за перше півріччя призначено субсидій на 667,3 млн грн, а в 2017 році за той же час призначили субсидій на 2 млрд 740,3 млн грн.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики прогнозують, що наступного опалювального сезону кількість одержувачів субсидій в Україні може скоротитися на 15-20 %. Проте нові правила людей не лякають і штовхають на пошуки виходу, який допоможе обійти закон.

Як повідомляв "Знай.ua", оформляти субсидії в орендованому житлі можна, але це повинен робити той, хто орендує, а не той, хто здає в оренду. Однак і тут наші люди намагаються обійти закон.

"Ми з чоловіком уже на пенсії, – розповіла жінка, якій вдалося обійти правила комунального пекла. - Живемо в селі, але, крім будинку, є ще квартира в Івано-Франківську, яку здаємо студентам. Але з цими новими розрахунками вийшло так, що на новий опалювальний сезон нам субсидія не виходила. Тому вирішили розлучитися. Тепер офіційно мій чоловік живе у селі сам, має дохід – тільки свою пенсію, а ще має право на субсидію. Я теж офіційно тепер сама, тільки прописана в місті".

Також Знай.ua писав про те, з 1 травня цього року в Україні почали діяти нові правила надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. Відтепер, щоб отримати бажані пільгові тарифи, українці повинні пройти відповідну перевірку на наявність у родині автомобіля, яким менше 5 років, задекларованих станів від оренди майна, квартири в 120 квадратних метрів, будинки в 200 квадратів і решта інших пунктів.