Влада визначилась, яким чином скорочуватимуть кількість субдсидіантів та хто потрапить під немилість закону. Це відбуватиметься у кілька етапів.

Про це заявив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Тотальна перевірка

На першому етапі, за словами чиновника, пройде перевірка, всіх хто отримував субсидії та претендує на них знову. Фіскальна служба перевірить доходи громадян.

Паралельно з цим буде вестися верифікація за реєстрами Державної міграційної служби (хто, куди, коли і за що виїжджав), реєстрів Міністерства юстиції (кому яке майно реально належить), а також даними банків щодо відстеження безготівкових операцій населення з оплати дорогих покупок.

Популярні новини зараз

Сертифікат або 350 гривень за тест: що відбувається на залізничних вокзалах та як потрапити у потяг

Оля Полякова звернулася до психолога через серйозну кризу у сім'ї: "Діти тримають"

"Це шоу себе вичерпало": Лілія Подкопаєва кинула виклик Ксенії Мішиній на "Україна має талант"

Колишній Ані Лорак Юрій Фальоса пошкодував про витрачені на співачку гроші: "Їй купували прокладки, бензин, білизну..."

Показати ще

"Вся інформація буде збиратися і оброблятися в Мінфіні. Це дозволить в автоматичному режимі виявляти субсидіантів, майновий стан яких є сумнівним і потребує додаткової перевірки", - говорять в Мінфіні.

В експертів на цей рахунок свій погляд

Примітно, що широкі повноваження інспекторів відразу викликали деякі побоювання у експертів.

"Соціальні працівники - дуже бідні люди. Можлива ситуація, коли потенційний оформлювач субсидії, який щомісяця заощаджує по 1,5-2 тис. грн запропонує соціальному працівнику 1/12 від суми зекономленого за те, щоб він чогось не помітив", - повідомив експерт Центру аналізу економічної політики Юрій Гаврилечко.

Нагадаємо, у травні 2017 року правила призначення субсидій знову були посилені. Був на місяць скорочено опалювальний сезон по всій країні, а також була введена заборона на надання субсидії при борг по оплаті послуг ЖКГ в 2 місяці і більше. Також традиційно були знову зменшено соціальні норми споживання комунальних послуг, на які поширюється субсидія.У світлі цього подальші кроки уряду щодо скорочення кількості субсідіантов за всяку ціну, виглядають дуже непопулярне, але цілком логічно. І, звичайно, будуть продовжені і далі. Причому, з огляду на динаміку розвитку ситуації, мабуть, по наростаючій. Тобто потрібно чекати подальшого посилення існуючих і появи нових умов надання субсидій, а також всебічного вдосконалення верифікації. Тому, що час другого етапу - прощання з субсидіями - прийшло ...

Як раніше повідомляв "Знай.ua", українцям пообіцяли підвищення мінімалки.