У Мінсоцполітики прогнозують, що наступного опалювального сезону кількість одержувачів субсидій в Україні може скоротитися на 15-20 %. Проте нові правила людей не лякають і штовхають на пошуки виходу, який допоможе обійти закон.

Не купив, але їжджу

Критерії для нарахування субсидій стали жорсткішими. Наприклад, якщо ви маєте авто, якому менше п'яти років, то претендувати на допомогу не варто. Спроба приховати авто, зареєструвавши його на родича, який не прописаний в будинку або квартирі, нічого не дасть – Мінсоцполітики обіцяє перевіряти не тільки субсидінтів, але і членів їхніх сімей.

Однак винахідників не вистачає. Наприклад, замість договору про купівлю-продаж, люди почали оформляти генеральні довіреності на автомобілі. Виходить, що вони не купують машину, а просто користуються нею. Ще один спосіб зберегти субсидію – отримати автомобіль у подарунок. Для цього треба оформити договір дарування і завірити у нотаріуса.

Вихід – розлучення

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Інше нововведення – дохід від оренди нерухомості потрібно вказувати в декларації – у новій графі "інші доходи". У законодавстві немає норми, в якій би йшлося про те, що той, хто здає житло в оренду, не має права на субсидію. Єдине – субсидію можна оформити тільки за однією адресою – за місцем проживання.

Оформляти субсидії в орендованому житлі можна, але це повинен робити той, хто орендує, а не той, хто здає в оренду. Однак і тут наші люди намагаються обійти закон.

"Ми з чоловіком уже на пенсії, – розповіла жінка, якій вдалося обійти правила комунального пекла. - Живемо в селі, але, крім будинку, є ще квартира в Івано-Франківську, яку здаємо студентам. Але з цими новими розрахунками вийшло так, що на новий опалювальний сезон нам субсидія не виходила. Тому вирішили розлучитися. Тепер офіційно мій чоловік живе у селі сам, має дохід – тільки свою пенсію, а ще має право на субсидію. Я теж офіційно тепер сама, тільки прописана в місті".

Звичайно, можна зробити простіше. Наприклад, просто не вказувати в декларації, що у вас живуть квартиранти, або ж – не вписувати квартиру взагалі. Однак за приховування інформації про власність і доходи можуть покарати.

Раніше "Знай.uа" писав про те, що з 1 травня цього року в Україні почали діяти нові правила надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. Відтепер, щоб отримати бажані пільгові тарифи, українці повинні пройти відповідну перевірку на наявність у родині автомобіля, яким менше 5 років, задекларованих станів від оренди майна, квартири в 120 квадратних метрів, будинки в 200 квадратів і решта інших пунктів.