Державна служба статистики оприлюднила звіт щодо розміру середньої номінальної заробітної плати. Станом на перше півріччя 2018-го, він становив 8 225 гривень, що на 26,7% більше, ніж за той самий період минулого року.

Зарплати в Україні

Як стверджують експерти, найвищий рівень оплати праці зафіксували у сферах авіаційного транспорту, фінансової та страхової діяльності, інформації та телекомунікацій, наукової та технічної діяльності, виробництва фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів, а також добування кам’яного та бурого вугілля.

При цьому найнижчий рівень заробітної плати - на підприємствах поштової та кур’єрської діяльності, охорони здоров’я, тимчасового розміщування й організації харчування, бібліотеках, архівах, музеях та інших закладах культури, а також у сфері водопостачання, каналізації, поводження з відходами.

Розподіл доходів

Популярні новини зараз
Катерина Кухар із "Танців із зірками" розповіла про важкий виклик, який кинула їй війна: "Час складних рішень" Головне за 3 липня: Репяхова виграла суд, Зеленський зустрінеться з путіним, ягоди дорожчають, а Юля "Зайка" влаштувала розпусту біля собору Коля Сєрга з "Орла та Решки" розповів про розрив стосунків з Регіною Тодоренко: "Таких людей треба позбавляти українського громадянства" Модель Емілі Ратаковськи зірвала з себе ліфчик і трусики, хваляючись ідеальною голою попою: дуже смілива поза
Показати ще

Найбільші зарплати зафіксували у Києві - 12 721 гривень, Донецькій області - 9 173 гривень, Київській - 8 392 гривень та Дніпропетровській областях - 8 237 гривень. Найнижчі - в Херсонській, Чернігівській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

Бідність в Україні: реальність проти статистики

Поки звіти чиновників значно розходяться із наявною ситуацією. Україна досі пасе задніх в економічних рейтингах. Більшість іноземних експертів зазначають: у нас абсолютна бідність, на свій низький прибуток не можемо придбати товари та послуги необхідні для задоволення основних соціальних потреб. Головний критерій бідності: прожитковий мінімум.

Межа бідності у світі

Приміром, за розрахунками фахівців Світового банку, поріг абсолютної бідності для мешканців країн Центральної та Східної Європи становить 4,3 долара США на добу, тобто 130 доларів на місяць. З року в рік цей показник тільки зростає. Порівняйте із нашими зарплатами – відчуєте суттєву різницю.

Безробіття в Україні

В Україні національний критерій відносної бідності домогосподарств становить 75% медіанного рівня сукупних еквівалентних витрат, межа крайньої бідності – 60% медіанного рівня сукупних еквівалентних витрат. Тобто навіть на суб'єктивному рівні говорити про прогрес в економіці ще занадто рано.

Дивіться: Як в Україні борються із бідністю?

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні змінилася система нарахування субсидій.