"ДніпроАзот" відновив роботу і хлор нині стабільно надходить до водоканалів України. Про це повідомила в ефірі "5 каналу" віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій.

"Я не думаю, що "ДніпроАзот" вийшов з цієї ситуації з гарним обличчям. По-перше, підняття ціни на хлор вплине на кожного споживача в Україні, тому що за рахунок збільшення вартості хлору вартість води зросте як мінімум на 2-3% . Також коли ми говоримо про їх монопольний стан, вони є просто монополістом і тут треба буде з цим щось робити. Це рішення щодо "ДніпроАзоту" мають приймати компетентні органи, зокрема Антимонопольний комітет і СБУ, бо це питання національної безпеки", - наголосила чиновниця.

Також Бабій розповіла, що "ДніпроАзот" збільшив ціну на хлор з 11 тисяч грн за тонну до 47250 грн з ПДВ, тобто майже у 5 разів.

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Чиновниця також сказала, що ситуацію з "ДніпроАзотом" оживила дискусію щодо альтернативи очищення води хлором.

"Я думаю, що ми зробимо адекватні висновки, терміново долучимо науку, визначимо типи очистки води для різних міст України і реалізуємо це через програму "Питна вода". Вона додала, що в кожному регіоні України треба по-особливому підходити до очищення води.

Нагадаємо, підприємство "Дніпроазот" оголосило про відновлення роботи хлорних цехів.

У повідомленні підприємства, яке останнім часом мало не занурила всі українські міста у справжню водневу катастрофу, зазначили, що цехи з виробництва хлору вже найближчим часом почнуть свою роботу.

Як повідомляв раніше Знай.ua, українські екологи сильно стурбовані проблемою цвітіння Дніпра, яка сильно загострилася останнім часом.

Про це повідомляє Obozrevatel.

"Це спостерігається більше п'яти років. Насамперед, це пов'язано з порушенням водообміну річки Дніпро з київським водосховищем, з масовим зростанням синьо-зелених водоростей", - сказав начальник Головного управління Госпотребслужбы в Києві Олег Рубан.

Також Знай.ua писав про те, що "криза в хімічній галузі оголив величезну проблему комунальної сфери України: все, що має країна, — це занедбане, разваливающееся комунальне господарство, за роки "реформ" так і не побачив модернізації та інновацій", — заявив лідер Громадського руху "Український вибір — Право народу", Віктор Медведчук, коментуючи ситуацію з "Дніпроазотом".

Політик звернув увагу на кричущий факт: рідкий хлор у країні не проводиться вже місяць, а влада досі не запропонували вирішення такої важливої проблеми.