Підприємство "Дніпроазот" оголосило про відновлення роботи хлорних цехів.

Про це йдеться в заяві прес-служби підприємства.

У повідомленні підприємства, яке останнім часом мало не занурила всі українські міста у справжню водневу катастрофу, зазначили, що цехи з виробництва хлору вже найближчим часом почнуть свою роботу.

"20.07.2018 року АТ Дніпроазот відновлює роботу хлорної групи цехів. Наразі на підприємстві завершено підготовчі роботи до включення виробництва. Найближчим часом очікується випуск першої продукції", - інформує суспільство.

Варто зазначити, що після відмови виробляти хлор "Дніпроазотом", Україна почала імпорт хлору з Румунії. Крім того урядовці зазначали, що можуть почати поствки з інших країн.

"З Румунії вже потихеньку заїжджає малими партіями, 30-40 тонн на тиждень. Але цього недостатньо для загальної потреби. Словаччина, Польща можуть починати відвантаження, і їх хлор може бути в Україні до 30 серпня. Що стосується Узбекистану, вони зараз підтверджують можливість поставки хлору в цистернах, це також кінець серпня", - заявила вона.

Варто додати, що за інформацією ЗМІ підприємство розпочало свою роботу лише під гарантіями підняття ціни на купівллю хлору українськими водоканалами у 5 разів. Що відразу ж відобразиться на платіжках звичайних українців.

Популярні новини зараз
Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Українцям виплатять по 10 800 гривень на особу: хто отримає нову допомогу
Показати ще

Крім того варто відзначити, що кінцевим власником скандального "Дніпроазоту" є відомий олігарх Ігор Коломойський.

Експерти зазначають, що зупинка стратегічного для країни підприємства відбулось через бажання дніпровського олігарха отримати дивіденди від влади.

Разом з тим варто відзначити, що українські екологи сильно стурбовані проблемою цвітіння Дніпра, яка сильно загострилася останнім часом.

"Це спостерігається більше п'яти років. Насамперед, це пов'язано з порушенням водообміну річки Дніпро з київським водосховищем, з масовим зростанням синьо-зелених водоростей", - сказав начальник Головного управління Госпотребслужбы в Києві Олег Рубан.

За його словами, протягом останніх двох тижнів відомство спостерігає забруднення річки синьо-зеленими водоростями, погіршення стану за мікробіологічними показниками, а саме вмісту кишкової палички в поверхневих водоймах, що є індикатором забруднення будь-якими умовними патогенними мікроорганізмами.

Найгірше те, що синьо-зелені водорості створюють небезпечні токсини, які вкрай погано впливають на дихальну систему і печінку киян.

"Водоканали і контролюючі органи дуже обмежені по вимірювальним показниках якості води, ніхто не вимірює токсини в синьо-зелених водоростях. А ця вода йде на питну, вона хлорується, і це посилює небезпеку. Купатися в такій воді небезпечно, сидіти біля такої води, коли йде розкладання, також досить ризиковано. Це може призвести до багатьох алергічних реакцій", - повідомила Ганна Цвєткова, фахівець з питань питної води екологічної організації "МАМА-86".

СБУ почали перевірку стосовно співробітників "ДніпроАзот" через ситуацію з рідким хлором

Нагадаємо, імовірний комунальний колапс розклали по датах.

Як повідомляв "Знай.ua", які міста постраждають найбільше від відсутності хлору.

Також "Знай.ua" писав, українці можуть залишитись без питної води.