У Рівному по вулиці Макарова 14-річна дівчина вистрибнула із вікна сьомого поверху. Її одразу госпіталізували у реанімацію, медики оцінюють стан як тяжкий.

Передсмертна записка

Як вдалося встановити слідчо-оперативній групі, батьки дівчинки розлучені, вона проживає разом із бабусею, яка на момент інциденту перебувала на кухні. Школярка залишила записку, зміст якої не розголошується, аби не зашкодити слідству.

"Слідчим Рівненського відділу поліції відомості за цим фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою правовою кваліфікацією частини 1 статті 120 (доведення до самогубства) Кримінального кодексу України", - додали в поліції.

Групи смерті

Популярні новини зараз
1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G
Показати ще

Чи значить це, що сумнозвісні "червоні сови" та "сині кити" знову полюють на ваших дітей? Точно сказати зможе тільки кіберполіція, але як кажуть краще знати ворога в обличчя, аби від нього захиститися.

Різко зросла кількість пошукових запитів на тему ігор, фіналом яких стає спроба вчинити самогубство у лютому минулого року, тоді ж копи попередили про загрозу від Вконтакте. Там працювали на сторінках кваліфіковані психологи, котрі знали, як довести дитину до суїциду.

Минулої весни в Росії розгорівся скандал навколо груп у соцмережах із суїцидальною тематикою. На той момент ЗМІ повідомили про самогубства 130 підлітків, підписаних на такі пабліки.

За даними кіберполіції, адміністратори суїцидальних пабліків: такі, як "Кити пливуть нагору", "Розбуди мене о 04:20", f57, f58, "Тихий дім", "Рина", "Няпока", "Море китів", "50 днів до мого...", - часто самі знаходять депресивних підлітків.

Перед тим, як втягти когось у квест, модератори вивчають його особистість - і коли той має затребувану схильність до суїциду, надсилають йому завдання.

Найчастіше воно складається із завдання собі ушкоджень: наприклад, вирізати на своєму тілі кита чи напис, і все це потрібно знімати на фото чи відео. Подібна гра триває 50 днів і має закінчитися самогубством дитини, яке також має бути зафіксоване на відео.

Рекомендації для батьків

- перевіряти шкірні покриви - і якщо на них є неприродні пошкодження, постаратися з'ясувати причину їх появи;

- перевірити, якими пабліками гуляє дитина;

- звернути увагу на коло спілкування;

- зайняти вільний час дитини спортивними чи творчими секціями;

- обов'язково контролювати фото і відео в гаджетах.

Дивіться: "Групи смерті" в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли, як відрізнити справжні ліки від підробки.