Поблизу селища Порт-Хайден, що на Алясці, помітили небувале скупчення моржів. Ще місяць тому на березі було приблизно до двох сотень особин. Минуло всього два тижнів і кількість збільшилася до тисячі. Вчені досі не розуміють, у чому справа.

Бояться людей?

Мешканці селища зізнаються: жителі зрідка бачили моржів у Берінговому морі. Але коли неподалік від селища зібралося близько 200 людей, це було сюрпризом. Першим почув неприємний запах президент племінної ради Порт-Хайдена Джон Крістенсен-молодший, коли проїжджав пляжем з чотирма позашляховиками:

"Ми думали, що щось померло, тому шукали мертвих морських видр або тюленів на пляжі, щоб ми могли повідомити про це у місцеву Мережу спостерігачів за навколишнім середовищем", – згадував він.

Пройшовши на запах кілька кілометрів, він був вражений, коли побачив пляж, переповнений моржами. За кілька днів він побачив: тисячі моржів розтяглися на 32 кілометри від села.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Як вважає біолог зі США Джоел Гарліх-Міллер, точно сказати, чому вони збираються на півострові, не можливо. Втім, найпростіше пояснення - могли підійти так близько до селища у пошуках нових місць для пошуку їжі. Тепер головна мета Мережі спостерігачів за навколишнім середовищем – забезпечити безпеку для моржів у цих місцях. Шумні візити людей можуть злякати моржів і змусити їх тікати у море. Це загрожує смертю вразливих тварин.

Ніколи не мерзнуть, але виживають складно

Ці тварини опинилися на межі вимирання вже багато років тому. Але закон, що регулює відстріл цих ссавців, дозволив їм збільшити свою популяцію. На даний момент їх можна зустріти в холодних областях нашої планети, а також в зоопарках.

Самі по собі моржі досить-таки великі й неповороткі істоти. Але все міняється, варто їм лише потрапити у водойму - вони чудово пірнають, плавають, здатні опускатися на глибину до 100 метрів.

До речі, саме на глибині вони дістають собі прожиток - це, як правило, водорості, молюски, дрібна рибка і навіть тварини, які значно поступаються їм за свої розмірами.

Під їх шкірою знаходиться товстий шар жиру (до 15 сантиметрів), який є досить посереднім провідником, що дозволяє цим ссавцям зберігати тепло свого організму і не бояться холодних морів і океанів. Жир цей накопичується протягом літа, яке, до речі, в тих краях дуже короткий за тривалістю, зате взимку їм не доводиться турбуватися про холод.

Хоча вони дуже люблять воду, здатні знаходиться в ній годинами, проте жити в ній не можуть, а тому періодично показуються на суші, де відпочивають, грають з іншими особинами, народжують дитинчат.

Дивіться: Моржів вигнало на берег рекордне танення криги

Як повідомляв портал "Знай.ua", Рада назвала небезпечні породи собак і призначила за них штрафи.