Українцям у 2017 році надали 71 млрд грн в якості субсидій і пільг. З цих коштів 4 млрд грн пішло на виплати домогосподарствам.

Про це йдеться в матеріалі "Словом і ділом". Решту коштів отримали постачальники ЖКП, які надавали послуги субсідіантам. Але з'ясувалося, що кошти на папері не повністю дійшли до постачальників. За даними Держстату, в кінці минулого року місцеві бюджети перевели на їх рахунки 63 млрд грн.

Станом на грудень 2017 року заборгованість зберігалася на рівні 26 млрд грн. Це говорить про те, що протягом минулого року держава повертала позаторішні борги. Субсидії призначили 8,8 млн домогосподарств, в грудні серед них 6,9 млн отримали допомогу по оплаті комунальних послуг.

Лідерами серед боржників є Дніпропетровська область (4,4 млрд грн), Харківська (4,1 млрд грн) і Київ (4,1 млрд грн). А ось в Івано-Франківській і Рівненській областях навіть зафіксована переплата.

Популярні новини зараз

Наречена Розенка Лебідь показала соски і круглий животик: "Уже не влазять"

Тіна Кароль зізналася, як любить тріпати нерви коханому: "Скажи чесно"

Українцям показали, що не так із сучасним ЗНО: ваші діти втікатимуть на заробітки до Польщі

Легенда МастерШеф Ектор Хіменес-Браво зняв труси і сполошив українок: "Козловський вкусив?"

Показати ще

Однак за даними Держстату не можна точно визначити суму заборгованості. Як правило, в суму заборгованості включаються не тільки оплата від населення, а й кошти, які держава нараховує по субсидіях. Тому реальну суму боргу жителів України за комуналку можна дізнатися тільки за допомогою білінгових систем підприємств, що надають послуги, і після списання надлишково нарахованих субсидій.

Вся Україна сяде в субсидії

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що старт монетизації субсидій анонсувала українська влада. За підрахунками експертів, одержувач субсидії за сезон може виручити до 10 тисяч гривень, і це лише на опаленні.